:: دوشنبه, 27 فروردین 1403

میرشاد ماجدی: پروژه استعدادیابی ادامه دارد| کارنکنیم فوتبال می خوابد

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 365 ] - شنبه, 12 اسفند 1402
میرشاد ماجدی: پروژه استعدادیابی ادامه دارد| کارنکنیم فوتبال می خوابد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هیات فوتبال استان تهران، دکتر سید میرشاد ماجدی، رئیس هیات فوتبال استان تهران صبح امروز در روز پایانی اردوی استعدادیابی تهران حاضر ...

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هیات فوتبال استان تهران، دکتر سید میرشاد ماجدی، رئیس هیات فوتبال استان تهران صبح امروز  در روز پایانی اردوی استعدادیابی تهران حاضر شد و مورد توجه خبرنگاران حاضر در مرکز ملی فوتبال قرار گرفت. 

رئیس هیات فوتبال استان تهران درباره دلیل حضور صبحگاهی خود در کمپ تیم های ملی گفت:« در روز پایانی استعداد یابی نهایی هیات فوتبال استان تهران هستیم. ما از 3 ماه پیش با نامه هایی که برای شهرستان ها و حوزه ها ارسال کردیم، خواستار معرفی استعدادها شدیم، 470 بازیکن شناسایی شدند و این اسامی به استعدادیاب ها معرفی گردید. در این ایام استعداد یاب های ما در دو حوزه شهرستان و فوتبال برتر تهران کار کردند. در نهایت 140 بازیکن به مرحله نهایی رسیدند که این بازیکنان از تاریخ هشتم تا دوازدهم اسفندماه به صورت شبانه روزی درمرکز ملی فوتبال اسکان داده شدند والبسه هم گرفتند.»
میرشاد ماجدی در ادامه صحبت های خود درباره اینکه از این جمع چه تعداد معرفی می شوند، این پاسخ را داد:« بعد از پایان تمرینات امروز 40 تا 50 بازیکن تهرانی به ما معرفی خواهند شد. سه شنبه همین هفته مسابفات رده برتر جوانان تهران هم به پایان می رسد وقصد داریم بازیکنان منتخب را به دسته های 22 نفری تبدیل و دوباره اردوی شبانه روزی برپا کنیم و بازیکنان باقی مانده را ارزیابی کنیم. در استان های دیگر هم این پروزژه انجام خواهند شد. جمعه آینده به استان سیستان بلوچستان می روم که کار نهایی آن جا هم انجام شود. قصد داریم تعداد کل استعداد ها را به 160 نفر برسانیم تا سرمربی بعدی تیم جوانان ایران از این افراد استفاده کند»
ماجدی در پاسخ به سوالی درباره رهایی تیم جوانان بعد از جام جهانی نیز این واکنش را نشان داد:« تیم جوانان ما رها نشده است. این تیم در دقایق اضافه به تیم جوانان عراق باخت. مرفاوی برای آن تیم زحمت کشید. او در گذشته بازیکنان بزرگی مانند جباری و آندو را به فوتبال ایران معرفی کرد  وبا کار در این حوزه آشنا بود. ما برای تشکیل دوباره تیم جوانان نمی توانیم از تیم نوجوانان استفاده کنیم چون فاصله سنی 3 سال است. از برخی از آن بازیکنان استفاده می شود و ازیکنان جدید را نیز دعوت می کنیم. تنها کار ما شناسایی است و بازیکنان منتخب را در اختیار مربیان قرار خواهیم داد.»
آیا مربیان آینده ما در رده های پایه مشخص شده اند؟ آیا عبدی از نوجوانان به جوانان خواهد آمد؟ ماجدی به این سوال هم پاسخ داده است:« این طور نیست که ایشان از نوجوانان به جوانان بیاید. کاندیدا هنوز مشخص نیست. ما هم مثل شما خبرنگاران علاقمندیم بهترین مربیان به تیم های پایه بیایند اما اولویت آن ها مربیگری در لیگ ها است. یکی مانند مرفاوی در تیم جوانان خوب کار کرد. من اعتقاد دارم سوای مباحث مالی عشق باید در وجود مربی باشد تا در چنین رده هایی کار کند. دنبال این هستیم با بهترین ها به توافق برسیم.»
عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال ادامه داد:« موضوع زبان دوم بازیکنان برای ما اهمیت دارد اما آن قدر کارهای دیگر روی هم تلنبار شده که نتوانستیم در این زمینه برای جوان ها برنامه ریزی کنیم. هرکسی زبان دوم بلد باشد در فوتبال تساعدی بالا می رود.»
ماجدی درباره لزوم جوانگرایی در تیم های لیگ برتر گفت:« ما فقط می توانیم قانون بگذاریم که تیم ها چند بازیکن جوان و امید درلیست خود قرار دهند اما نمی توانیم مربیان را مجبور به استفاده از بازیکنان جوان کنیم.»
رئیس هیات فوتبال درباره زمان برگزاری مسابقات لیگ های پایه که مورد سوال بسیاری است نیز این توضیحات را ارائه کرد:« برای اینکه درباره شکل برگزاری مسابقات پایه توضیح بدهم زمان زیادی لازم دارم اما مختصر شما عرض کنم که تعداد زمین های ما در تهران با تعداد بازی ها همخوانی ندارد. تعداد مسابقات ما با تعداد داوران نیز همخوانی ندارد. از سویی باید فکر درس بچه ها هم باشیم. ما نمی توانیم ساعت 12 ظهر تابستان یا 9 صبح زمستان برای بازیکنان این رده بازی بگذاریم. مشکلات زیاد است و باید آرام، آرام برطرف شود.»
خبرنگاری از ماجدی پرسید که چه طور در تمام طول هفته مشغول به کار هستید وبه نوعی هیات فوتبال از نگاه او تعطیلی ندارد، این توضیحات را داد:« از زمانی که به عنوان رئیس هیات فوتبال انتخاب شدم تا انتخابات بعدی 19 ماه فرصت دارم. فارغ از هر بحث و هر موضوعی بنای خودم را روی کار قرار داده ام. همکارانم هم این را متوجه شدند. راجع به مدیریت قبل حرف نمی زنم. اگر کار نکنیم و بازدهی نداشته باشیم، فوتبال می خوابد. مهم ترین چیز هم همین است سه شنبه همین هفته استارت فوتسال شب های ماه مبارک رمضان چوار را خواهیم زد.»
ماجدی درباره شروع دوباره فوتسال زنان نیز این توضیحات را ارائه کرد:« ما اولین کاری که کردیم بعد از چند سال فوتسال بانوان تهران را با حضور 20 تیم اآغاز کردیم. برای زنان برنامه داریم. همین امروز کلاس سطح دوی فوتسال بانوان با حضور ملی پوشان و زیر نظر خانم مظفر انجام شد. علاقمند به فوتسال زنان کم نیست. فوتسال زیر 14 سال بانوان را هم راه اندازی خواهیم کرد. از شما اصحاب رسانه هم می خواهم ما را در راه رسیدن به اهداف مان کمک کنید.»

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول