:: چهارشنبه, 30 خرداد 1403

حسین خبیری: برخورد سختی با متخلفان اخلاقی خواهد شد

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 330 ] - دوشنبه, 23 بهمن 1402
حسین خبیری: برخورد سختی با متخلفان اخلاقی خواهد شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هیات فوتبال استان تهران ، فیفا به تازگی فدراسیون های زیرمجموعه را ملزم به تشکیل کمیته صیانت و محافظت از کودکان نموده و در این راست...

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هیات فوتبال استان تهران، فیفا به تازگی فدراسیون های زیرمجموعه را ملزم به تشکیل کمیته صیانت و محافظت از کودکان نموده و در این راستا دستورالعمل های جامع و کاملی که تمام چارچوب ها و قوانین و آموزش ها را شامل می شود نیز به فدراسیون ها ابلاغ کرده است.

لذا با توجه به اهمیت بالای موضوع و لزوم برنامه ریزی های مناسب در این بخش و مبارزه جدی و پیگیرانه با ناهنجاری ها و فسادهای اخلاقی در فوتبال تهران، به دستور دکتر سید میرشاد ماجدی، رئیس هیات فوتبال استان تهران به طور ویژه تاسیس این کمیته در دستور کار قرار گرفت و فعالیت در چارچوب قوانین فیفا بومی سازی و به مرحله اجراء رسید.
در همین راستا حسین خبیری، از مدیران متعهد، فعال و باتجربه فوتبال ایران با حکم دکتر سید میرشاد ماجدی، رئیس هیات فوتبال استان تهران به عنوان رئیس کمیته صیانت و محافظت از کودکان منصوب گردید.
حسین خبیری درباره اهداف و برنامه های این کمیته می گوید:« با توجه به اینکه مسئولیت کمیته بسیار مهمی به عهده من سپرده شده وظیفه دارم در چارچوب قوانین نسبت به شرایط همه بازیکنان فوتبال در رده های سنی پایه همواره متعهد باشم. برای بهود عملکرد کمیته مذکور پنج، شش نفر از افراد زبده و خبره که در زمینه مشاوره خانواده و آسیب شناسی مسائل مربوطه صاحب تجربه هستند را در کمیته صیانت و محافظت از کودکان به کار گرفته ایم. در همین راستا طی 2 ماه اخیر نشست ها و جلسات مستمری را برگزار و درباره آئین نامه فیفا به بحث و تبادل نظر پرداختیم و بر اساس آن برنامه ریزی کرده ایم.»
خبیری در ادامه صحبت های خود به این نکات متذکر شد:« لازم است به معدود افرادی که مسائل اخلاقی را رعایت نمی کنند هشدار جدی بدهم که این کمیته بدون اغماض وتعارف با متخلفان برخورد قانونی خواهد کرد و با دقت به رصد وقایع فوتبال در رده های پایه خواهد پرداخت. ما فرایندی را تعریف کردیم که به طور نا محسوس نظارت بر فوتبال پایه انجام شود و در همین رابطه با مسئولان امنینی، اطلاعاتی و قضایی هماهنگی های لازم انجام شده و نیروی انتظامی نیز با حساسیت از اهداف این کمیته حمایت خواهد کرد و قول همه گونه همکاری داده شده است.»
خبیری در پایان صحبت های خود گفت:« بنابراین چنانچه گزارش هایی درباره تخلف قلیل افراد فعال در حوزه فوتبال و فوتسال اعم از مدیر، مسئول، سرپرست، مربی و بازیکن به کمیته محافظت و صیانت از کودکان ارسال شود، ضمن تشکیل پرونده وارسال آن به مراجع قضایی این کمیته به طور جداگانه محرومیت های سختی برای متخلفان در نظر خواهد گرفت. کمیته محافظت و صیانت ار کودکان ضمن تقدیر و تشکر از مدیران، مسئولان، سرپرست ها، مربیان و بازیکنانی که همواره براصول اخلاقی پاینده بوده اند، تاکید دارد که این کمیته در نظر دارد فوتبال را از وجود معدود متخلفان  اخلاقی پاک کند تا افرادی که همیشه به این اصول اخلاقی پاینده بوده اند در آرامش بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند تا فوتبال ایران در فضای مطلوب تری به رشد خود ادامه دهد.»مرتبط با موضوع

نظرسنجی

برترین سرمربی لیگ برتر جوانان استان تهران را انتخاب کنید

نظرسنجی

برترین دروازه بان لیگ برتر جوانان استان تهران را انتخاب کنید

نظرسنجی

برترین بازیکن لیگ برتر جوانان استان تهران را انتخاب کنید

گالری عکس

جدول