:: یکشنبه, 31 تیر 1403

احمدرضا براتی: برای برخورد با تخلفات اهتمام جدی داریم

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1144 ] - شنبه, 14 مرداد 1402
احمدرضا براتی: برای برخورد با تخلفات اهتمام جدی داریم

احمدرضا براتی سرپرست هیات فوتبال استان تهران در مصاحبه با پایگاه اطلاع رسانی این هیات گفت: کلیه باشگاه های حاضر در رقابت های استان تهران باید تا قبل از آغاز ف...

احمدرضا براتی سرپرست هیات فوتبال استان تهران در مصاحبه با پایگاه اطلاع رسانی این هیات گفت: کلیه باشگاه های حاضر در رقابت های استان تهران باید تا قبل از آغاز فصل آینده نسبت به اخذ پروانه کمیسیون ماده 5 اقدام نمایند . داشتن این مجوز از بدیهیات و الزامات یک باشگاه است و عجیب است که برخی باشگا ها بدون دارا بودن این مجوز در رقابت ها شرکت می کنند . 

براتی در ادامه افزود: بر اساس اساسنامه فدراسیون فوتبال و اساسنامه هیات ها و بر اساس الزامات بین المللی هیچ شخص حقیقی یا حقوقی نباید به هیچ شکل مستقیم و غیر مستقیمی کنترل و هدایت بیش از یک باشگاه در همان سری از رقابت ها را در اختیار داشته باشد و این موضوع در دستورالعمل راجع به نقل و انتقال امتیاز باشگاه ها که بنده در سال 1396 تدوین کردم و بعد از تصویب هیات رییسه فدراسیون به کلیه هیات ها ابلاغ شده نیز تصریح شده است . 

سرپرست هیات فوتبال استان تهران در ادامه تاکید کرد: این موضوع یعنی ممنوعیت کنترل و هدایت بیش از یک باشگاه در یک سری از رقابت ها ارتباط مستقیم با سلامت رقابت ها دارد و با توجه به اینکه بنده در دوران سرپرستی در هیات فوتبال استان تهران فرصت کافی نداشتم نتوانستم به طور کامل در این فصل با آن مقابله کنم ولی به همکاران خود در کمیته مسابقات تاکید کرده ام که این رویه غیرقانونی در فوتبال تهران که از قدیم متداول بوده باید متوقف شود. 

براتی با اظهار تاسف از این رویه های اشتباه گفت: متاسفانه این تخلفات تا جایی عادی انگاری شده که حتی بعضا مشاهده می کنیم این باشگاه ها با اسامی مشابه یا یک پیشوند و پسوند در مسابقات شرکت می کنند در حالیکه از نظر مقررات فدراسیون فوتبال اینها همه تخلف است.

براتی ادامه داد : ثبت قانونی باشگاه ها در اداره ثبت شرکت ها و اخذ پروانه از کمیسیون ماده 5 از جمله اقداماتی است که برای مقابله با این رویه های غلط انجام خواهد شد ولی محدود به این اقدامات نخواهد بود و برای نیل به هدف قانونی خود و برخورد با این تخلفات اهتمام کامل داریم و از سایر ابزارها نیز استفاده خواهیم کرد . 


مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول