:: شنبه, 5 خرداد 1403

براتی:برای ریاست هیات ثبت نام نکردم تا انتخاباتی بدون حاشیه برگزار کنم

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 801 ] - دوشنبه, 22 خرداد 1402
براتی:برای ریاست هیات ثبت نام نکردم تا انتخاباتی بدون حاشیه برگزار کنم

سرپرست هیات فوتبال استان تهران در گفت وگو با سایت رسمی این هیات پیرامون برگزاری مجمع انتخاباتی ریاست فوتبال پایتخت توضیحاتی ارایه کرد. احمدرضا براتی در این مص...

سرپرست هیات فوتبال استان تهران در گفت وگو با سایت رسمی این هیات پیرامون برگزاری مجمع انتخاباتی ریاست فوتبال پایتخت توضیحاتی ارایه کرد.

احمدرضا براتی در این مصاحبه اظهار داشت: بعد از استعفای رییس قبلی هیات تهران ، طبق اساسنامه به عنوان نایب رییس اول هیات، در جایگاه سرپرست ریاست مشغول به کار شدم و شش ماه فرصت قانونی داشتم که تحت همین عنوان به فعالیت ادامه بدهم اما برخلاف رویه جاری در کشور که اغلب با ترفندهای مختلف چندماه بیشتر از موعد نیز با عنوان سرپرستی جایگاه را اشغال می کنند،  بدون فوت وقت در همان ماه نخست ضمن هماهنگی کامل با فدراسیون ، اقدام به انتشار آگهی ثبت نام از داوطلبین تصدی پست ریاست کردیم و بر خلاف آنچه تقریبا اکثریت اهالی  فوتبال پیش بینی می کردند خودم برای این پست ثبت نام نکردم.
این در حالی بود که به گواه کارشناسان از بالاترین شانس برای کسب توفیق در انتخابات برخوردار بودم و اتفاقا اکثریت قریب به اتفاق اعضای محترم مجمع نیز بر کاندیداتوری اینجانب تاکید و اصرار داشتند اما جمع بندی شخصی ام این بود که به منظور پرهیز از ایجاد هرگونه شائبه و برای حفظ شفافیت و سلامت کامل انتخابات، از این شانس و حق قانونی خود صرف نظر کنم.

عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال و سرپرست هیات فوتبال استان تهران در ادامه این گفت وگو افزود: متاسفانه با وجود تلاش های مستمر بنده که این مجمع و انتخابات سالم و بی حاشیه برگزار شود اما برخی که خویشتن داری می کنم و فعلا به هویت آنها و پیاده نظام شان اشاره نمی کنم اجازه نمی دهند که این مسیر بدون حاشیه طی شود و به روش های گوناگون کارشکنی می کنند.  

براتی در توضیح بیشتر این مشکل تراشی ها گفت: به عنوان مثال با فضاسازی و اتهام زنی های بی سند به کارکنان هیات فوتبال، درصدد هستند که هیات و مجمع را از مسیر طبیعی خارج کنند. با توجه به مسوولیتی که برعهده دارم به آنها هشدار می دهم که دچار اشتباه محاسباتی نشوید چرا که از ثبت نام در انتخابات و شانس تصدی ریاست هیات فوتبال استان تهران صرف نظر کردم تا تسلیم اینگونه طراحی ها نشوم و تا زمانی که اتهامی با سند و مدرک برایم ثابت نشود به عنوان مسوول هیات از شخصیت و آبروی کارکنان هیات و اعضای مجمع دفاع می کنم.

سرپرست هیات فوتبال استان تهران تاکید کرد: من یک حقوقدان هستم و آموخته ام که اصل بر برائت و بی گناهی اشخاص است مگر اینکه اتهام آنها در مراجع صالح قضایی اثبات شود و اگر قرار باشد براساس ادعا و گمانه زنی ، آبروی دیگران را مورد تعرض قرار دهیم سنگ روی سنگ بند نمی شود. البته آنچه این گروه می گویند و انجام می دهند حتی گمانه زنی هم نیست بلکه شایعه پراکنی های هدفمندی است که طراح ، منشاء ، سرخط و هدف نهایی آن برایم معلوم است و اگر ادامه دهند و طاقتم  تمام شود، سکوت نخواهم کرد.

براتی در پایان در مورد زمان برگزاری انتخابات گفت: کمیسیون انتخابات ، اسامی واجدین شرایط را برای استعلام از مراجع  ذیربط ارسال کرده است و منتظر دریافت پاسخ استعلام ها هستیم و به محض دریافت پاسخ ، زمان برگزاری انتخابات تعیین و اعلام می شود اما در عین حال تاکید می کنم که مطابق بند 6 ماده 21 اساسنامه هیات های فوتبال استان ها ، حداکثر زمان برگزاری مجمع انتخاباتی از تاریخ ثبت نام دو ماه است که این زمان شامل مدتی است که دبیرخانه مجمع در انتظار دریافت استعلام ها از مراجع ذی ربط است، بنابراین فرصت در حال سپری شدن است و امیدوارم بتوانیم در اسرع وقت انتخابات را برگزار کنیم.


مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول