:: یکشنبه, 19 آذر 1402

وبینار هماهنگی کاندیداتوری ایران در جام ملت های آسیا برگزار شد

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 543 ] - سه شنبه, 9 دی 1399

وبینار هماهنگی کاندیداتوری ایران در جام ملت های آسیا برگزار شد

نشست هماهنگی برخط مربوط به کاندیداتوری ایران در جام ملت های آسیا 2027 با حضوردبیرکل فدراسیون،روسای 8 هیات فوتبال، شهرداران ومعاون شرکت تجهیز و نگهداری اماکن و... 5 out of 5 based on 1 ratings.
وبینار هماهنگی کاندیداتوری ایران در جام ملت های آسیا برگزار شد

نشست هماهنگی برخط مربوط به کاندیداتوری ایران در جام ملت های آسیا 2027 با حضوردبیرکل فدراسیون،روسای 8 هیات فوتبال، شهرداران ومعاون شرکت تجهیز و نگهداری اماکن و...

نشست هماهنگی برخط مربوط به کاندیداتوری ایران در جام ملت های آسیا 2027 با حضوردبیرکل فدراسیون،روسای 8 هیات فوتبال، شهرداران ومعاون شرکت تجهیز و نگهداری اماکن ورزشی برگزار شد.

در ادامه نشست های هماهنگی در سیر میزبانی رقابت های جام ملت های آسیا 2027،جلسه هماهنگی آنلاین با حضور حضور دبیرکل فدراسیون،روسای هیات فوتبال استان آذربایجان شرقی،تهران،خوزستان،اصفهان،خراسان رضوی،فارس،البرز،کرمان و جزیره کیش، شهرداران شهرهای نامزد میزبانی و هنرور،معاون شرکت تجهیز و نگهداری اماکن ورزشی امروز برگزار شد.

در آغاز این نشست،مهدی محمدنبی،دبیرکل فدراسیون فوتبال عنوان کرد:فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران در سال جاری و پس از اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا،فدراسیون فوتبال کشورمان مدارک و مستندات مربوط را در موعد مقرر به این نهاد ارائه کرد.فدراسیون فوتبال در بحث چشم انداز روند مربوط به درخواست میزبان رقابت های جام ملت های آسیا 2027 را به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارائه کرد.

وی ادامه داد: در این مسیر،فدراسیون فوتبال در هفته نخست شهریور و پس از برگزاری نشست های متعدد و همچنین نخستین جلسه ستاد مربوطه به پیشنهاد میزبانی جام ملت های آسیا در سال 2027،بخش اول مدارک و مستندات مورد درخواست کنفدراسیون فوتبال آسیا را در موعد قانونی به مقر این کنفدراسیون ارسال کرده بود..

هچنین مدارک مربوطه مشتمل بر ویژگی های سخت افزاری و نرم افزاری کشور در حوزه های گوناگون و در10 بخش از سوی فدراسیون فوتبال به کنفدراسیون ارسال شددر این ارتباط همچنین در آبان و آذرماه سال جاری فرم تعهدنامه به همراه لیست نیازمندی های میزبان نیز پس از تایید مقامات کشوری و سازمان های ذیربط و در موعد زمانی تعیین شده توسط فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران به ای اف سی ارسال شده بود.ضمن اینکه کتابچه میزبانی جام ملت های آسیا هم در حاشیه فینال لیگ قهرمانان آسیا توسط وزیر محترم ورزش و جوانان،سرپرست محترم فدراسیون فوتبال و سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران در قطر به رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا اهدا شد.

وی ادامه داد:وظیفه دارم از حمایت های صورت گرفته از سوی دولت محترم،وزارت ورزش و جوانان،استانداری های،شهرداری ها،شرکت تجهیز و توسعه اماکن ورزشی ، هیات های فوتبال و باشگاهها و... نهایت سپاس را داشته باشم و بی شک این همراهی باعث انگیزه بیشتر همکاران در فدراسیون فوتبال برای تحقق این هدف مهم خواهد بود.طبیعی است که باید در یکسری از فاکتورها تقویت شویم. یک زمانی ما برای جام ملت های آسیا میزبان شده بودیم اما آن موقع استادیوم های مناسبی نداشتیم اما همان تقاضا باعث شد بخشی از نواقص سخت افزاری را برطرف کنیم.البته شاهد بودیم برگزاری فینال لیگ قهرمانان آسیا در تهران باعث شد بخشی از امکانات مرتبط با ورزشگاه آزادی با تلاش های شرکت تجهیز و توسعه نگهداری اماکن ورزشی تقویت شود که این موضوع می تواند الگوی مناسبی برای روند به روزرسانی ورزشگاههای ما باشد.

چارچوب این هدف هم مشخصا به هم افزایی، تعامل،حمایت، هماهنگی و همکاری در بخش های مختلف کشور بازمی گردد. یکی از فاکتورهای برنده ما در این موضوع جمعیتی است که می توانیم در استادیوم ها نسبت به سایر کشورها داشته باشیم.بر این اساس،مقرر است که بازرسان کنفدراسیون فوتبال آسیا ظرف سه ماه آینده(از ژانویه تا مارس 2021) به کشورمان سفر کنند تا از نزدیک به بررسی امکانات و زیرساخت های کشورمان بپردازند.فراموش نکنیم وقتی لیگ ما حرفه ای شد، استادیوم ها هم به روز شدند. نباید زیر آفتاب بنشینیم و منتظر سایه باشیم و همه تا آخرین لحظه تلاش مستمری داشته باشیم.
دبیرکل فدراسیون فوتبال در ادامه موارد تشریحی ارسالی برای کنفدراسیون فوتبال آسیا در جهت مزیت های کشورمان برای میزبانی رقابه های جام ملت های آسیا 2027 را تشریح کرد.
در ادامه این نشست،روسای هیات ها و شهرداران حاضر در جلسه به بیان دیدگاههای خود پرداختند.

دکتر حبیب الله شیرازی، رییس هیات فوتبال استان تهران در این خصوص گفت:
خوشبختانه بحث ساخت و نوسازی در ورزشگاههای شهرستان ها در سال های اخیر به خوبی انجام شده است.امیدوارم ورزشگاه آزادی و تختی تهران هم با همین روند دچار نوسازی شود و بتوانیم به بهترین شکل کاندیدای میزبانی باشیم.


مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول