:: جمعه, 4 اسفند 1402

نامگذاری دو خیابان در پایتخت به نام پیشکسوتان سرخابی ها

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 646 ] - سه شنبه, 25 آذر 1399
نامگذاری دو خیابان در پایتخت به نام پیشکسوتان سرخابی ها

رییس کمیته ورزش شورای شهر تهران از نامگذاری دو خیابان در پایتخت به نام دو تن از پیشکسوتان تیم های فوتبال استقلال و پرسپولیس خبر داد. حجت نظری در حاشیه جلسه شو...

رییس کمیته ورزش شورای شهر تهران از نامگذاری دو خیابان در پایتخت به نام دو تن از پیشکسوتان تیم های فوتبال استقلال و پرسپولیس خبر داد.

حجت نظری در حاشیه جلسه شورای شهر تهران اظهار داشت: با تصویب اعضای شورای شهر تهران، خیابان روشنایی در منطقه یک شهرداری تهران که در مجاورت منزل زنده یاد منصور پورحیدری از بزرگان ملی پوش و پیشکسوت استقلال قرار دارد، تغییر نام یافت.

وی ادامه داد: همچنین اعضای شورای شهر، با تغییر نام بلوار گلستان در منطقه هشت شهرداری تهران، به نام زنده یاد جعفر کاشانی دیگر ملی پوش خوش نام و از پیشکسوتان پرسپولیس نیز موافقت کردند. دلیل این نامگذاری دلیل قرار گرفتن باشگاه شاهین در این خیابان است که مرحوم کاشانی زحمت های زیادی برای آن متحمل شدند.

نظری از نصب تندیس این دو پیشکسوت نیز خبر داد و گفت: هر دو نام گذاری با توافق و تعامل با دو خانواده صورت گرفت و به زودی تندیس این دو عزیز نیز در محل دو خیابان نامگذاری شده نصب خواهد شد.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به رویه نامگذاری ها در تهران عنوان کرد: شورای شهر فرای رنگ ها و تیم ها در تلاش است تا مردم بزرگان و افتخارآفرینان ملی، ورزشی، فرهنگی، هنری و ... را بیشتر بشناسند و به مرور از یاد نبرند. در همین راستا نیز در این دوره بیش از نیمی از نامگذاری های انجام شده مربوط به شهدا و ایثارگران بوده و تلاش کردیم تا برای حفظ هویت تاریخی و فرهنگی شهر، نام دیگر مفاخر را نیز بر معابر قرار دهیم.


مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول