:: دوشنبه, 31 اردیبهشت 1403

دکتر شیرازی: لیگ فوتبال تهران از دوم دیماه برگزار می شود

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 908 ] - یکشنبه, 16 آذر 1399
دکتر شیرازی: لیگ فوتبال تهران از دوم دیماه برگزار می شود

رئیس هیات فوتبال استان تهران اعلام کرد: فعالیت لیگ برتر فوتبال استان تهران از دوم دیماه با رعایت پروتکل های بهداشتی آغاز خواهد شد. دکتر حبیب الله ابوالحسن شیر...

رئیس هیات فوتبال استان تهران اعلام کرد: فعالیت لیگ برتر فوتبال استان تهران از دوم دیماه با رعایت پروتکل های بهداشتی آغاز خواهد شد.

دکتر حبیب الله ابوالحسن شیرازی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: با دستور ستاد ملی کرونا مسابقات فوتبال لیگ برتر و دسته یک استان تهران که بنا بود از آبان ماه برگزار شود به علت شیوع این بیماری به تعویق افتاده بود.

وی با بیان اینکه تیم های لیگ برتری و دسته یک می توانند با رعایت پروتکل های بهداشتی تمرینات خود را آغاز کنند گفت: طبق تقویم جدید مسابقات لیگ دسته یک فوتبال مردان نیز از 12 دیماه برگزار می شود که با در نظر گرفتن ایام ماه مبارک رمضان در فرودین ماه 1400 (از 25 فرودین ماه) این رویدادها نیز هر 5 روز یک بار ادامه خواهد یافت.

رئیس هیأت فوتبال استان تهران با بیان اینکه در مجوزهای کسب شده مقرر شده تا طبق دستورالعمل های اعلامی از سوی ستاد مقابله با کرونا و همچنین فدراسیون فوتبال کلیه بازیکنان و کادر فنی تیم ها پیش از شروع مسابقات اقدام به انجام آزمایش PCR کنند و نتایج آزمایش را تحویل کمیته مسابقات کنند، گفت: زمان انجام آزمایش برای بازیکنان لیگ برتر از 22 تا 29 آذر و برای بازیکنان دسته اول از یک تا هشم دی ماه است.

وی با بیان اینکه همچنین صحت اصالت نتیجه آزمایش ها بر عهده سرپرست تیم ها خواهد بود، تصریح کرد: باشگاه ها موظف هستند تا در طول فصل نیز پروتکل های بهداشتی را مورد توجه قرار داده و بر رعایت کامل آنها نظارت کامل داشته باشد چون افرادی که نتایج آزمایش را تحویل ندهند مجوز حضور در مسابقات را دریافت نخواهند کرد.

ابوالحسن شیرازی همچنین از رعایت پروتکل های بهداشتی در مدارس فوتبال پایتخت خبرداد و گفت: با دستور ستاد ملی کرونا فعالیت فوتبال در فضای باز مجاز شده که می بایست مدارس رعایت پروتکل های بهداشتی را در اولویت کاری خود قرار دهند.

به گفته وی نیز از بازیکنان رضایت نامه والدین و مراحل 12 گانه عدم کرونا اخذ خواهد شد.

براین اساس 159 مدرسه فوتبال در بخش پسران و 2 مدرسه فوتبال برای دختران در سطح استان تهران فعالیت دارند.


مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول