:: یکشنبه, 31 تیر 1403

بیانیه هیات فوتبال در خصوص صحبت های مطرح شده در برنامه لیگ1

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1843 ] - شنبه, 11 مرداد 1399
بیانیه هیات فوتبال در خصوص صحبت های مطرح شده در برنامه لیگ1

در پی صحبت های مطرح شده در برنامه لیگ1 روز جمعه 99/5/10 که در رسانه ملی پخش گردید و موجب تکدر خاطر مربیان، پیشکسوتان و افراد باسابقه فوتبال تهران شد روابط عمو...

در پی صحبت های مطرح شده در برنامه لیگ1 روز جمعه 99/5/10 که در رسانه ملی پخش گردید و موجب تکدر خاطر مربیان، پیشکسوتان و افراد باسابقه فوتبال تهران شد روابط عمومی هیات فوتبال استان تهران با صدور بیانیه ای خواستار پاسخگویی مدیران محترم شبکه ورزش در خصوص مسائل مطرح شده در این برنامه گردید.

در این بیانیه آمده است:

مدیران محترم شبکه ورزش ضمن تقدیر از پرداختن به فوتبال پایه در رسانه ملی احتراما به استحضار می رساند در برنامه لیگ1 که در روز جمعه 99/5/10 پخش شد شاهد حضور کارشناسی جوان و جویای نام و بدون تجربه کافی در عرصه مربیگری فوتبال پایه بودیم که موجب تعجب و شگفتی بسیاری از مربیان باسابقه و با کیفیت استان تهران شد. این مربیان باسابقه و اصطلاحا استخوان خرد کرده های فوتبال تهران طی تماس های متعدد با روابط عمومی هیات فوتبال خواستار پیگیری این موضوع شدند که چرا از وجود افراد باسابقه و فعال در فوتبال برای تحلیل و کارشناسی فوتبال پایه استفاده نگردیده است و بر اساس چه معیار و ضوابطی میهمانی به اینچنین برنامه ای دعوت می شود و در خصوص فوتبال پایه اظهار نظر می نمایند و به جامعه بزرگ فوتبال توهین می کند.

این میهمان جوان که خود را نماینده روسای هیات ها، مدیران عامل باشگاه ها و مربیان فوتبال معرفی کرد و عنوان نمود بازخورد صحبت های آنها را مطرح می نماید طی صحبت هایی غیرکارشناسانه حتی به کارلوس کی روش نیز ایراد گرفت و تمامی ساختار فوتبال کشور را زیر سوال برد. صحبت هایی که به نظر نمی رسد نظر افرادی باشد که این شخص ادعا داشت از لسان آنها سخن می گوید.

فوتبال استان تهران به عنوان قطب فوتبال کشور در دهه اخیر بیشترین ملی پوش را از دل مسابقات خود روانه تیم های ملی کرده است و ستاره های بزرگی همچون علیرضا جهانبخش، علیرضا بیرانوند، مرتضی پورعلی گنجی، محمد انصاری، پیام نیازمند، خسرو حیدری، مهدی شیری، امید نورافکن، محمد نادری، سیامک نعمتی، وحید شیخ ویسی، شهریار مغانلو، محمد ستاری، کمال کامیابی نیا، الهیار صیادمنش و ... تنها بخش کوچکی از افرادی هستند که از لیگ استان تهران راهی تیم های بزرگ شده اند. این فوتبال مملو از اساتید و کارشناسان و مربیان با تجربه ای است که می توانند با نظرات خود موجب رشد و تعالی فوتبال پایه شوند و عجیب آن است که در حضور چنین بزرگانی شبکه ورزش از فردی جوان بدون داشتن سابقه و موفقیتی در فوتبال پایه به عنوان کارشناس دعوت به عمل می آورد.

اسامی که در ادامه به حضور شما معرفی می شوند تنها بخشی از مربیان با سابقه و فعال در استان تهران و یا استعدادیاب های مورد تایید فدراسیون فوتبال هستند که سال های طولانی در زمین های فوتبال تهران برای پرورش استعدادهای فوتبال تلاش کرده اند و زیبنده نیست در رسانه ملی و در مقابل دیدگان صدها هزار بیننده از الفاظی همچون نمايشگاه دار، املاكي و دلال برای معرفی این قشر زحمتکش استفاده شود.

حسین لطفی، محمد پنجعلی، علی دوستی مهر، هادی مهدوی کیا، ضیا عربشاهی، یعقوب وطنی، مرتضی فنونی زاده، رحیم یوسفی، ایوب اضغرخانی، محمد نوازی، فرامرز میرزایی، سیامک رحیم پور، رسول غنی زاده، حسین خرمی، رحیم حداد زرین، محمود کلهر، فرامرز سلطانی، حسین صدرمحمدی، منصور هاشمی، اسماعیل حلالی، جلال بنی جمال، محسن خبیری، فربد قلعه دار، حمیدرضا سالمی، رضا جباری، علیرضا محمد، سپهر حیدری، فرزاد آشوبی، علیرضا اکبرپور، رضان حسن زاده، حسین کاظمی، محمدحسین عبدی، علی طهماسبی زاده، مهدی کمیجانی، رضا صادقی،علی جان ملکی، ابوالفضل قلی پور، ایمان رزاقی راد، روزبه مددی، محمود بیداریان، عباس علیزاده، محمود انصاری، رضا صادقی، رضا کیانی، امیر توکلی، محمد میرترابی، حسین حنفی، محمد فدایی، علی سقاییان، شعبان کمپانی، حبیب بهرامی، امیر فلاحی، مرتضی صادقی، رحیم میرآخوری، علی کولیوند، علی حاجبیگی، داود عنبرستانی، محسن حداد زرین، محمد آران،میثم فلاحت پیشه، امید زهره وندی، حسین شیخ رحیمی، مهدی تقی پور و ... تنها گوشه ای از قاب زحمتکشان فوتبال پایتخت هستند که در کنار صدها مربی و تیمدار فوتبال تهران مشغول کار سخت و به حرکت انداختن فوتبال پایه در سراسر استان هستند.

به نظر می رسد مدیران سیما و تهیه کنندگان برنامه های ورزشی می بایست در انتخاب میهمانان خود وسواس بیشتری به خرج دهند و از افراد مطلع، فعال و با تجربه تری در برنامه های خود استفاده نمایند تا بتوانند با ایجاد فضایی به دور از احساسات و تعلق خاطر، صحبت های مبتنی بر واقیعت داشته باشند تا به رشد ورزش فوتبال چه در عرصه فوتبال پایه و چه در عرصه بزرگسال و ملی کمک کنند.مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول