:: جمعه, 17 آذر 1402

پاسخ رئیس هیات فوتبال به گزارش برنامه ورزش و مردم

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1374 ] - جمعه, 30 خرداد 1399
پاسخ رئیس هیات فوتبال به گزارش برنامه ورزش و مردم

دکتر حبیب اله شیرازی رئیس هیات فوتبال استان تهران پاسخ گزارش خبری برنامه ورزش و مردم با عنوان بی نظمی کرونایی را داد. در پی درج گزارش خبری ای با عنوان بی نظمی...

دکتر حبیب اله شیرازی رئیس هیات فوتبال استان تهران پاسخ گزارش خبری برنامه ورزش و مردم با عنوان بی نظمی کرونایی را داد.

در پی درج گزارش خبری ای با عنوان "بی نظمی کرونایی" در برنامه ورزش و مردم در رسانه ملی و مصاحبه با چند تن از مربیان و مدیران باشگاه ها و مدارس فوتبال استان تهران و عدم برقراری ارتباط تلفنی با رئیس هیات فوتبال استان به دلیل اختلال در خطوط همراه اول به گفته معاون فنی و توسعه شرکت همراه اول در روز جمعه 30 خرداد ماه، دکتر شیرازی به موارد مطروحه در این گزارش پاسخ داد که به شرح ذیل توسط روابط عمومی هیات فوتبال اطلاع رسانی می شود:

امیرالمونین حضرت علی (علیه السلام) در آخرین لحظات زندگی خود به پیروانش دو عامل مهم و حیاتی که همانا رمز پیروزی و موفقیتند را سفارش کرد و فرمود: «اوصیکُم بِتَقْوَی اللّه‏ وَ نَظمِ اَمْرِکُم؛ شما را به پرهیزکاری و نظم در کارها سفارش می‏کنم» و چه نیکوست در زندگی هایمان به پرهیزکاری عمل کنیم و تقوا و نظم را در گفتار و کردار خود سرلوحه قرار دهیم.

هیات فوتبال استان تهران با پیروی از دستورالعمل های صادر شده از سوی فدراسیون فوتبال در خصوص شروع فعالیت های ورزشی در مدارس فوتبال و مسابقات لیگ های استانی جلسات متعددی را با حضور مسئولین مربوطه برگزار نمود که گزارشات آن در سایت رسمی هیات فوتبال درج گردیده است. در جلسه روز شنبه مورخ 24 خرداد ماه که با حضور رئیس کمیته پزشکی و سایر مسئولین هیات تشکیل گردید در خصوص پروتکل بهداشتی و رعایت آن توسط باشگاه ها و مدارس فوتبال بحث و بررسی بعمل آمد و نتیجه آن جلسه به دبیرکل محترم فدراسیون فوتبال ارسال گردید. جوابیه دبیرکل این بود که به اطلاع کلیه اداره های ورزش و جوانان استانها، هیات های فوتبال استانها، آکادمی ها و مدارس فوتبال و فوتسال و فوتبال ساحلی و همچنین اولیاء فوتبال آموزان می رساند که فدراسیون فوتبال در حال بررسی و اخذ استعلام از مراجع ذیصلاح به منظور امکان آغاز فعالیت های آموزشی، آکادمی ها، مدارس فوتبال و برگزاری مسابقات در سطح استانی و کشوری در رده های سنی مختلف می باشد.

دبیرکل محترم فدراسیون در این جوابیه تاکید نمودند که برگزاری تمرینات و مسابقات لیگ های بزرگسالان کشوری (آقایان) و لیگ برتر فوتسال کشور (آقایان) بلامانع است و مابقی فعالیت های مربوط به باشگاه ها و مدارس فوتبال باید منتظر اخذ مجوز باشند.

مطالب عنوان شده مکررا توسط بنده و دبیر هیات فوتبال به کلیه روسای هیات های فوتبال حوزه ها و شهرستان های استان تهران و مدیران باشگاه ها و مدارس فوتبال اطلاع رسانی شده است اما عده ای متاسفانه بدون توجه به این اطلاعیه ها و سلامتی بازیکنان و فوتبال آموزان آغاز به انجام فعالیت های خود نموده اند که هیات فوتبال با تشکیل پرونده هایی و درخواست از مراجع ذی صلاح در پی برخورد با این افراد سودجو که سلامت فوتبالیست های تهرانی را به خطر می اندازد می باشد و مقدمات اینکار نیز طی روزهای گذشته صورت گرفته است.

در خصوص انجام تست های پیش از فصل مسابقات و جذب بازیکنان از سوی برخی باشگاه ها بنده معتقدم شرایط برای همه باشگاه ها می بایست یکسان باشد و همگی می بایست از قانون و دستورالعمل ستاد ملی مقابله با کرونا پیروی کنند و تا اعلام رسمی فدراسیون فوتبال و هیات استان این امر نباید صورت پذیرد.

شروع انجام تمرینات تیم ها و فعالیت مدارس فوتبال مستلزم ابلاغ فدراسیون فوتبال می باشد و همانگونه که شاهد هستیم در حال حاضر حتی تیم های لیگ برتری کشورمان در انجام تست های کرونایی مثل تست 5 روز یکبار PCR با مشکلات عدیده ای رو به رو هستند و نمیتوان انتظار داشت باشگاه های فوتبال پایه که اکثرا به طور خصوصی نیز اداره می شوند توان انجام معایناتی همچون تست های PCR به طور هفتگی و مرتب را داشته باشند و از سرگیری فعالیت های آنها می بایست با برنامه ریزی دقیق انجام گیرد تا خدای نکرده ورزشکاران و فوتبال آموزان کم سن و سالمان دچار مشکلات غیر قابل جبرانی نشوند و هیات فوتبال استان تهران نیز در تلاش است تا با کسب مجوزهای لازم شروع فعالیت علاقه مندان به فوتبال را اعلام کند.

در خاتمه متذکر می شوم اینجانب بر اساس بند 9 ماده 24 اساسنامه هیات های فوتبال استان ها مصوب فدراسیون فوتبال که اشاره می دارد "چناچه بعد از پایان دوره انتخابات بنا به هر دلیلی انتخابات به تعویق افتد رئیس هیات می تواند تا برگزاری مجمع انتخاباتی به کار خود ادامه دهد" و بنده نیز کما فی السابق مسئولیت هیات فوتبال استان تهران را عهده دار هستم همواره این موضوع از سوی مقامات فدراسیون فوتبال مورد تایید و تاکید قرار گرفته است.

در پایان لازم به ذکر است با توجه به مشکل پیش آمده و عدم برقراری ارتباط تلفنی در برنامه این هفته ورزش و مردم قرار است در برنامه ی بعدی ورزش و مردم دکتر شیرازی پاسخگوی پرسش های مجریان این برنامه باشد.

 

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول