:: پنجشنبه, 9 آذر 1402

جهانپور: احساس خطر کنیم یک گام به عقب برمی داریم

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 887 ] - جمعه, 16 خرداد 1399
جهانپور: احساس خطر کنیم یک گام به عقب برمی داریم

 سخنگوی وزارت بهداشت گفت: برگزاری لیگ با رعایت پروتکل و بدون حضور تماشاگران مشکلی ندارد. کیانوش جهانپور درباره آمار ویروس کرونا و اینکه می توان گفت موج د...

 سخنگوی وزارت بهداشت گفت: برگزاری لیگ با رعایت پروتکل و بدون حضور تماشاگران مشکلی ندارد.

کیانوش جهانپور درباره آمار ویروس کرونا و اینکه می توان گفت موج دوم در ایران اتفاق افتاده، اظهار داشت: خیر اینطور نیست. ما همچنان در موج اول هستیم و در هفته ای اخیر در نمودار روی افول قرار داریم. با توجه به اینکه اعداد خام است تحلیل هایی وجود دارد. شاید امروز 85 درصد موارد خفیف و حتی بدون علائم را هم شناسایی کنیم بنابراین خیز بیماری را شاهد نیستیم.

سخنگوی وزارت بهداشت درباره اینکه در دنیا برای فعالیت های ورزشی سردرگمی وجود دارد و به نظر می رسد هنوز جمع بندی لازم صورت نگرفته، عنوان کرد: این بیماری جدید است و تجربه بشر هم محدود به همین دلیل نسخه واحدی در دنیا برای بازگشایی وجود ندارد اما آنچه اتفاق افتاده اینکه ما جزو نخستین کشورهایی هستیم که پروتکل بهداشتی را برای بازگشایی تهیه و ابلاغ کرده ایم.

جهانپور خاطرنشان کرد: استنباط ما این است که می توان این روند را انجام داد اما هر گاه احساس شود خطراتی متوجه ورزشکاران یا مقامات برگزاری است یک قدم بازگشت به عقب خواهیم داشت. پروتکل های بهداشتی موجود است اگر اتفاق غیرمترقبه ای نیفتد برای بازگشایی سالن ها در مناطق سفید و در همه رشته ها مشکلی نخواهیم داشت.

وی که با برنامه ورزش و مردم گفت وگو می کرد درباره برگزاری لیگ فوتبال، عنوان کرد: برای شروع لیگ برتر از اول خرداد مجوز برگزاری بدون حضور تماشاگر داده شده اما این نکته را باید در نظر گرفت که دسته بندی های مختلفی برای رشته های ورزشی وجود دارد. در رشته های بدنسازی اگر شرایط مورد تایید باشد با رعایت پروتکل منعی برای بازگشایی وجود ندارد. از طرفی همه کارکنان باید قبل از بازگشایی تست PCR بدهند.

سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: براساس ارزیابی در مناطق مختلف، در مناطق سفید محدودیتی نخواهیم داشت. شروع فعالیت در رشته های پربرخورد در شهرهای قرمز امکان پذیر نیست. اگر وضعیت ارزیابی تا پایان خرداد مشکلی نداشته باشد شروع مسابقات بدون مشکل است.

وی با اشاره به همکاری وزارت ورزش عنوان کرد: همکاری خوبی با وزارت بهداشت و فدراسیون پزشکی ورزشی داشته ایم. دغدغه ما سلامت است و دوستان ان را درک کنند.

جهانپور درباره اینکه با این شرایط مشکلی برای برگزاری لیگ فوتبال نیست، گفت: طبق روال فعلی از هفته پایانی خرداد با رعایت پروتکل و بدون حضور تماشاگر امکان برگزاری لیگ هست اما هر جا احساس خطر کنیم یک گام به عقب برمی داریم و آنجا توقف خواهیم کرد. کشورهای توسعه یافته هم همین روند را داشته اند.


مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول