:: یکشنبه, 19 آذر 1402

پروتکل بهداشتی برای برگزاری لیگ فوتبال اعلام شد

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1159 ] - جمعه, 2 خرداد 1399
پروتکل بهداشتی برای برگزاری لیگ فوتبال اعلام شد

فدراسیون پزشکی ورزشی در قالب یک ویدوئو راهنمای گام دوم مبارزه با ویروس کرونا، فاصله گذاری اجتماعی و الزامات سلامت محیط لیگ فوتبال را منتشر کرد. در این پروتکل ...

فدراسیون پزشکی ورزشی در قالب یک ویدوئو راهنمای گام دوم مبارزه با ویروس کرونا، فاصله گذاری اجتماعی و الزامات سلامت محیط لیگ فوتبال را منتشر کرد.

در این پروتکل 30 صفحه ای که مختص به محل برگزاری لیگ فوتبال است، مواردی مختلف ذکر شده که از جمله آنها می توان به برگزاری مسابقات و تمرینات بدون حضور تماشاگر، عدم انجام تمرینات کششی با کمک دیگران، ممنوعیت برگزاری مراسم استقرار دسته جمعی تیم ها قبل و بعد از مسابقه و دست دادن و رد و بدل کردن نمادهای تیم ها، حضور حداکثر 10 خبرنگار و 10 عکاس در هر بازی با حفظ فاصله فیزیکی و ... اشاره کرد.

براساس این دستورالعمل تعداد عکاسان و خبرنگاران از رسانه های مختلف نباید بیشتر از 10 نفر باشد و افراد رسانه ای و عوامل اجرایی حتما باید فاصله اجتماعی را رعایت کنند و ماسک بر صورت و دستکش داشته باشند. ضمن اینکه توپ جمع کن ها باید از ماسک و دستکش استفاده کنند و فاصله 3 متری از یکدیگر داشته باشند.

علاوه بر این، سرمربیان و تمامی عوامل کادرفنی و پزشکی باید با فاصله یک صندلی از یکدیگر قرار داشته باشند و بازیکنان ذخیره هم با رعایت فاصله اجتماعی باید در نزدیک ترین بخش به نیمکت ذخیره ها قرار بگیرند.

همچنین تیم ها باید از دو اتوبوس برای جابجایی بازیکنان خود استفاده کنند و در هر ردیف صندلی ها یک بازیکن حضور داشته باشد و باید به صورت متقاطع قرار گیرند.

در ادامه این پروتکل اشاره شده است که جایگاه هر فرد در اتوبوس ثابت و اختصاصی است. مراسم آغاز بازی و تجلیل از دیگر تیم ها با اهدای گل و جوایز ممنوع خواهد بود.

قراردادن بطری آب کنار زمین ممنوع خواهد بود و هر بازیکن باید قمقمه اختصاصی داشته باشد.

تجمع بازیکنان و کادرفنی در رختکن به جز شماری محدود ممنوع خواهد بود.

فایل پروتکل بهداشتی لیگ فوتبال را اینجا مشاهده کنید.
:: نام فایلحجم فایلفرمتلینک دانلود فایل
1 1437 KB Pdfدانلود فایل

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول