:: پنجشنبه, 11 خرداد 1402

دکتر شیرازی: در خرداد هم می شود لیگ بزرگسالان کشور را ادامه داد

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 790 ] - چهارشنبه, 20 فروردین 1399
دکتر شیرازی: در خرداد هم می شود لیگ بزرگسالان کشور را ادامه داد

عضو هیئت رئیسه سازمان لیگ فوتبال گفت: درست است که بین پرسپولیس و تیم دوم لیگ فاصله امتیازی زیادی وجود دارد، اما تصمیمی در خصوص اینکه این تیم را قهرمان اعلام ک...

عضو هیئت رئیسه سازمان لیگ فوتبال گفت: درست است که بین پرسپولیس و تیم دوم لیگ فاصله امتیازی زیادی وجود دارد، اما تصمیمی در خصوص اینکه این تیم را قهرمان اعلام کنیم گرفته نشده است.

حبیب الله شیرازی در گفت وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، در خصوص اینکه آیا لیگ برتر فوتبال ادامه پیدا می کند یا به دلیل شیوع کرونا لغو می شود، اظهار داشت: مهمترین مسئله در حال حاضر سلامتی است و نمی توان لیگ را به هر قیمتی ادامه داد چون جان و سلامتی انسان ها خیلی اهمیت دارد. به نظرم نباید عجله کرد و در خرداد هم می شود مسابقات را ادامه داد.

وی درباره اینکه آیا بین اعضای هیئت رئیسه سازمان لیگ، بحثی درباره قهرمان اعلام کردن پرسپولیس در صورت لغو لیگ مطرح شده یا خیر، گفت: تا الان چنین بحثی نشده و این صحبت ها بیشتر گمانه زنی اهالی فوتبال است. هر زمان که ستاد ملی مبارزه با کرونا اعلام کند این ویروس از بین رفته، ما لیگ را از سر می گیریم. درست است که بین پرسپولیس و تیم دوم لیگ فاصله امتیازی زیادی وجود دارد، اما تصمیمی در خصوص اینکه این تیم را قهرمان اعلام کنیم گرفته نشده است.

عضو هیئت رئیسه سازمان لیگ ادامه داد: ضمن اینکه لیگ را نمی توان خیلی سریع ادامه داد، چون تیم ها مدتی تعطیل بوده اند و باید قبل از شروع بازی ها آماده سازی کنند. ما منتظر نظر فیفا و AFC در این خصوص هستیم و باید از این 2 نهاد الگوبرداری کنیم. نمی توانیم مستقل تصمیم بگیریم. از طرفی، نظرات همه باشگاه ها هم باید پرسیده و لحاظ شود.

شیرازی در واکنش به صحبت های رئیس اداره کل ورزش استان تهران مبنی بر اینکه اگر موارد قانونی رعایت نشود دیگر هیئت فوتبال تهران را به رسمیت نمی شناسیم گفت: طبق اساسنامه، من تا زمان برگزاری انتخابات، مسئولیت هیئت فوتبال استان تهران را برعهده دارم و نمی توانم خلاف اساسنامه عمل کنم. گل محمدی انتظار دارد انتخابات هیئت تهران مثل سایر هیئت های ورزشی باشد، اما باید در نظر گرفت اساسنامه فدراسیون فوتبال با سایر فدراسیون ها متفاوت است. ما باید به این مسائل دقت کنیم. دیدید که فیفا به موضوع دبیرکلی فدراسیون فوتبال ورود کرد؛ بنابراین باید طبق اساسنامه رفتار کنیم.

رئیس هیئت فوتبال استان تهران در پایان خاطرنشان کرد: در این مدت تلاش کردم خدمتگزار فوتبال باشم و نتیجه تلاش های ما این بود که هیئت فوتبال تهران پس از 60 سال صاحب ساختمان شد؛ کاری که اداره کل در این سال ها انجام نداده بود.


مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول