:: دوشنبه, 7 فروردین 1402

پیام تبریک سال نو و پیوستن به کمپین در خانه می مانیم رئیس هیات فوتبال

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 752 ] - شنبه, 2 فروردین 1399
پیام تبریک سال نو و پیوستن به کمپین در خانه می مانیم رئیس هیات فوتبال

رئیس هیات فوتبال استان تهران به مناسبت فرا رسیدن سال 1399 خورشیدی و عید مبعث در پیامی به شهروندان و ورزشکاران تهرانی ضمن تبریک سال نو، از آنان درخواست کرد که ...

رئیس هیات فوتبال استان تهران به مناسبت فرا رسیدن سال 1399 خورشیدی و عید مبعث در پیامی به شهروندان و ورزشکاران تهرانی ضمن تبریک سال نو، از آنان درخواست کرد که در ایام تعطیلات نوروز به سفر نروند و با ماندن در خانه به شکست ویروس کرونا کمک کنند.

متن پیام دکتر حبیب الله شیرازی به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

یا مقلب القلوب و الابصار، یا مدبر الیل و النهار، یا محول الحول و الحوال، حول حالنا الی احسن الحال

آغاز سال 1399 هجری شمسی را خدمت هموطنان، ورزشکاران کشور و خصوصا جامعه بزرگ فوتبال تهران تبریک عرض می کنم.

با توجه به مشکل ویروس کرونا که طی هفته های اخیر تقریبا تمام کره خاکی و به تبع کشور عزیزمان ایران را در برگرفته است؛ امیدوارم با پیوستن به کمپین در خانه بمانیم، سفر نرویم به شکست هرچه سریعتر این ویروس در جای جای کشورمان کمک کنیم.

 با توجه به شرایط موجود می بایست امسال استثنائاً به صورت غیر حضوری عید را به همدیگر تبریک بگوییم و زیر سایه بزرگترها از خداوند کریم آرزو کنیم که سال پیش روی مملو از شادی، موفقیت و برکت برای تمامی هموطنان عزیزمان باشد.

با توجه به توصیه پزشکان پرتلاش کشورمان که این روزها در خط مقدم مقابله با این ویروس در حال خدمت رسانی می باشند رعایت 7 نکته و توصیه سازمان پزشکی جهانی را از شما عزیزان خواستارم تا با رعایت کردن یکایکمان هرچه زودتر این ویروس از تمام کشور برچیده شود.

• مرتب دست های خود را بشویید از یک شوینده الکلی برای شستشوی دست های خود استفاده کنید در صورت عدم دسترسی از آب و صابون(ترجیحا مایع) استفاده کنید.

• فاصله خود را با دیگران رعایت کنید. بین شما و کسی که در حال عطسه یا سرفه است باید حداقل 1 متر فاصله وجود داشته باشد.

• از دست زدن به چشم ها، بینی و دهان خود خودداری کنید. همانطور که می دانید دست ها با بسیاری از سطوح تماس داشته و می توانند حاوی ویروس باشند. در صورت آلوده شدن دست های ما می توانند ویروس را به چشم ها، بینی یا دهان ما منتقل کنند. از این اجزای بدن نیز ویروس به داخل بدن راه پیدا کرده و باعث بیماری می شود.

• بهداشت تنفسی خود را رعایت کنید. در حقیقت باید اطمینان حاصل کنید که هم خود شما هم افراد دور و برتان از این اصول بهداشتی پیروی می کنند. اما این اصول به چه معناست؟ در هنگام عطسه یا سرفه دهان و بینی خود را با دستمال کاغذی و در صورت عدم دسترسی با آرنج تان بپوشانید. سپس بلافاصله دستمال را در یک سطل زباله دربسته بیندازید.

• اگر تب، سرفه یا دشواری در تنفس داشتید؛ بلافاصله به دنبال مراقبت های پزشکی باشید. در صورتی که احساس بیماری دارید، در خانه بمانید. اگر هم تب، سرفه یا مشکل در تنفس در خود مشاهده کردید، فورا به دنبال خدمات پزشکی مراکز درمانی شهر خود باشید.

• احساس غم، اضطراب، سردرگمی، ترس یا حتی عصبانیت در طول این دوره امری طبیعی است. بنابراین صحبت کردن با یک فرد مورد اعتماد می تواند به شما کمک کند. با خانواده و دوستان خود در تماس باشید.

• باید در خانه بمانید، یک سبک زندگی سالم را دنبال کنید. یعنی رژیم غذایی و خواب مناسب، ورزش و تماس با عزیزان تان در خانه یا از راه تلفن و شبکه های اجتماعی با دیگر اعضای خانواده و دوستان تان.

همچنین همان طور که دکتر طباطبایی متخصص مغزواعصاب در خصوص ویروس کوید-19 گفته است: بطور خفته و ضعیف به وجود اکثر ما وارد شده و چون خفیف است بی اطلاع هستیم و بظاهر سلامتیم. اما استفاده از وایتکس و محلولهایی چون جوهر نمک که دارای گاز متصاعد شونده بسیارقوی و خطرناک هستند و با اولین تنفس جذب ریه میشوند بلافاصله با ویروس کوید 19 ترکیب شده و ویروس جدیدی را بوجود می آورند که بسیار قویتر و خطرناکتر با قابلیت نفوذ بالاتر است.این ویروس ناشناخته جدید، فرصت زنده بودن را تا 24 ساعت هم نمیدهد. هیچ علامت بیرونی خاصی مثل سرفه یا تنگی نفس ندارد و مرگ بیصدا بدنبال دارد. لذا از استفاده از هرگونه محلول شیمیایی با بوی تند نظیر وایتکس و جوهرنمک و امثال اینها بپرهیزید و از خانه و کاشانه تان دور کنید. ویروس کوید 19در مقابل C2H5 یعنی الکل اتانول بشدت آسیب پذیر است.پس برای ضدعفونی کردن دست و رویتان از آب و صابون،برای ضدعفونی سطوح از الکل اتانول و آب و برای ضد عفونی کردن موادغذایی از محلول نمک و سرکه رقیق شده استفاده کنید.

ارادتمند شما
حبیب الله شیرازی


مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول