:: دوشنبه, 20 آذر 1402

توضیحات دکتر پورمند در خصوص حاشیه های پزشکی دربی جوانان

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1661 ] - یکشنبه, 30 تیر 1398
توضیحات دکتر پورمند در خصوص حاشیه های پزشکی دربی جوانان

مسئول کمیته پزشکی هیأت فوتبال استان تهران به حاشیه های پزشکی به وجود آمده در دربی جوانان که روز جمعه برگزار شد واکنش نشان داد. به گزارش پایگاه خبری هیات فوتبا...

 مسئول کمیته پزشکی هیأت فوتبال استان تهران به حاشیه های پزشکی به وجود آمده در دربی جوانان که روز جمعه برگزار شد واکنش نشان داد.

به گزارش پایگاه خبری هیات فوتبال استان تهران و به نقل از خبرگزاری فارس؛ دکتر علی پورمند در خصوص اتفاقی که در دقایق پایانی دربی جوانان بین تیم های استقلال و پرسپولیس رخ داد و فیلمی که از انتقال بازیکن مصدوم استقلال در فضای مجازی منتشر شد، گفت: بازیکن شماره 20 جوانان استقلال در دقایق آخر بازی مصدوم شد و پس از بررسی اولیه فهمیدیم که این بازیکن از ناحیه دوقلوی ساق پا یک گرفتگی ساده دارد، اما برخی ها در فضای مجازی بدون بررسی موضوع و بدون کمی تحقیق، در خصوص نحوه انتقال این بازیکن مصدوم به بیرون از زمین جوسازی بدی کردند. یکی از راه های انتقال بازیکن مصدوم به بیرون از زمین، روش «صندلی» است و ما با همین روش بازیکن شماره 20 تیم جوانان استقلال را به بیرون از زمین منتقل کردیم، چرا که بازی در لحظات پایانی قرار داشت و طبق درخواست داور باید بازی سریعاً آغاز می شد و ما هم حدود چهار متر با خط طولی زمین فاصله داشتیم.

وی ادامه داد: برانکارد هم در ورزشگاه وجود داشت، اما تا می خواست به سمت ما بیاید کمی زمان طول می کشید و از طرفی، مصدومیت این بازیکن یک گرفتگی ساده بود و روش «صندلی» در انتقال مصدوم به بیرون از زمین یک روش معمول است. از آنجایی که مصدومیت این بازیکن از ناحیه سر، گردن، ستون فقرات، کمر و موارد سخت نبود به همین دلیل با سرعت و عمل و روش صندلی، این بازیکن به بیرون از زمین منتقل شد. روش صندلی یک روش معمول است و ما آموزش این مسئله را دیده ایم و آن را به سایر پزشکان هم آموزش دادیم.

در مسابقات شلوغ که در ورزشگاه آزادی انجام می شود و شاید حدود سیصد مصدوم در این مسابقات داشته باشیم، حدود 80 درصد مصدومان با روش صندلی از زمین بیرون برده می شوند. افرادی که این فیلم ها را در فضای مجازی منتشر کردند باید تا آخر این ماجرا را می دیدند. بعد از اینکه داور سوت پایان بازی را به صدا درآورد، این بازیکن که مصدومیت ساده ای هم داشت، با تمام سرعت برای حضور در جشن بُرد به داخل زمین دوید و این نشان می دهد که مصدومیت این بازیکن جدی نبود.

مسئول کمیته پزشکی هیأت فوتبال استان تهران خاطرنشان کرد: من به عنوان مسئول کمیته پزشکی آن روز به ورزشگاه رفتم تا همه چیز را مورد بررسی قرار دهم و خوشبختانه دو دستگاه آمبولانس با کلیه امکانات در ورزشگاه حاضر بود و حتی یکی از بازیکنان تیم جوانان پرسپولیس که از ناحیه عضله زیر شکم مصدوم شد، توسط آمبولانس به بیمارستان رفت. این مسائل نشان می دهد که از نظر پزشکی همه چیز در بهترین شرایط قرار داشت و ما هم با یک روش معمول، بازیکن تیم استقلال را به بیرون از زمین منتقل کردیم. 


مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول