:: یکشنبه, 3 بهمن 1400

قرعه کشی لیگ هجدهم برگزار شد؛ دربی پایتخت هفته هشتم

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1167 ] - شنبه, 12 خرداد 1397
قرعه کشی لیگ هجدهم برگزار شد؛ دربی پایتخت هفته هشتم

مراسم قرعه کشی هجدهمین دوره لیگ برتر فوتبال برگزار شد و دربی پایتخت در هفته هشتم برگزار خواهد شد. قرعه کشی هجدهمین دوره لیگ برتر (فصل 98-97) پنجشنبه شب در سال...

 مراسم قرعه کشی هجدهمین دوره لیگ برتر فوتبال برگزار شد و دربی پایتخت در هفته هشتم برگزار خواهد شد.

قرعه کشی هجدهمین دوره لیگ برتر (فصل 98-97) پنجشنبه شب در سالن همایش های رازی با حضور نایب رئیس فدراسیون فوتبال، دکتر شیرازی عضو هیات رئسیه سازمان لیگ، روسای هیات های فوتبال کشور، مربیان، نمایندگان 16 تیم لیگ برتر و شماری از پیشکسوتان برگزار شد.

\*حیدر بهاروند رئیس سازمان لیگ در این مراسم گفت: لیگ هفدهم خوشبختانه خیلی خوب و پرهیجان برگزار شد، مخصوصاً در هفته های پایانی که رقابت تیم ها برای کسب سهمیه در بالای جدول و همچنین بقا در لیگ در پایین جدول بسیار جذاب و تماشایی بود. اتفاقی که امیدواریم در فصل آینده هم رخ دهد و شاهد رقابتی سالم و تماشایی بین تیم های حاضر باشیم.

وی افزود: همانطور که دیدید لیگ هفدهم بسیار سالم و پاک برگزار شد و من امیدوارم در تمامی رده های پایه فوتبال کشور و همچنین مسابقات لیگ دسته یک و دو نیز شاهد رقابت پاک و سالم باشیم.

رئیس سازمان لیگ با تاکید بر اینکه استفاده از جوانان در لیگ هفدهم خیلی خوب بود، عنوان کرد: بعد از اینکه سازمان لیگ قوانین مسابقات را تغییر و لیست تیم ها را به 30 بازیکن برای استفاده بیشتر از بازیکنان جوان افزایش داد، شاهد این بودیم که بازیکنان جوانی در لیگ برتر چهره شدند. تیم هایی مثل پارس جنوبی جم، پیکان، ذوب آهن و تراکتورسازی از جمله باشگاه هایی بودند که بیشترین استفاده را از بازیکنان جوان داشتند. امیدوارم در لیگ هجدهم مربیان لیگ برتری به بازیکنان جوان اعتماد بیشتری کنند.

بهاروند خاطرنشان کرد: در سال گذشته بیش از 3288 مسابقه برگزار کردیم که 180 مسابقه آن اختصاص به بانوان داشت. در برگزاری این بازی ها فقط فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ نقش نداشتند بلکه ارگان های مختلفی از جمله استان ها، هیئت ها، رسانه ها، باشگاه ها، شورای تامین استان ها، یگان ویژه و... همه در برگزاری هرچه بهتر مسابقات ما را همراهی کردند، این جدا از فوتبال ساحلی است. ما از رسانه ها می خواهیم در فصل آینده فقط به مسابقات لیگ برتر و لیگ یک نپردازند بلکه فوتبال رده های پایه، همچنین لیگ برتر فوتبال ساحلی را هم تحت پوشش قرار دهند.

وی گفت: برای فصل آینده شرایطی برای باشگاه های در نظر گرفته ایم. آنها باید در بحث بدهی ها استانداردسازی ورزشگاه ها مشکل نداشته باشند، چرا که در آن صورت برای شرکت در مسابقات آسیایی و همچنین در موارد دیگر دچار مشکل خواهند شد. لازم می دانم عنوان کنم مسابقات مان را مدیون خون شهدا هستیم.

رئیس سازمان لیگ در پایان گفت: قرار بود در این مراسم آقای تاج هم حضور پیدا کند اما با توجه به کسالتی که داشت نتوانست به مراسم بیاید، امیدواریم هرچه زودتر سلامتی اش را به دست آورد چرا که او برای فوتبال زحمات زیادی کشیده است. در خاتمه برای تیم ملی در مسابقات جام جهانی آرزوی موفقیت می کنم.

\* جام قهرمانی لیگ برتر در سالن بود و فتاحی مسئول مسابقات لیگ برتر گفت که این جام به تیمی که سه بار قهرمان شود تعلق می گیرد و اگر پرسپولیس سال آینده قهرمان شود به این تیم داده خواهد شد.

\* طبق قرعه کشی پرسپولیس و استقلال در هفته هشتم دربی 88 پایتخت را برگزار می کنند. طبق اعلام فتاحی این بازی 5 یا 6 مهر برگزار خواهد شد. در بازی رفت پرسپولیس میزبان است.


مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول