:: دوشنبه, 20 آذر 1402

فتح تاشکند با گلزنی سیدجلال : ازبکستان 0-1 ایران

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 3213 ] - پنجشنبه, 15 مهر 1395
فتح تاشکند با گلزنی سیدجلال : ازبکستان 0-1 ایران

دیدار تیم ملی فوتبال کشورمان مقابل ازبکستان در مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه به سود ایران پایان یافت. تیم های ازبکستان و ایران در سومین هفته از مسابقات م...

دیدار تیم ملی فوتبال کشورمان مقابل ازبکستان در مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه به سود ایران پایان یافت.

تیم های ازبکستان و ایران در سومین هفته از مسابقات مرحله گروهی انتخابی جام جهانی 2018 روسیه از ساعت 16:30 امروز (پنجشنبه) در ورزشگاه بنیادکار تاشکند به مصاف هم رفتند. این دیدار با گل دقیقه 27 سیدجلال حسینی با نتیجه یک بر صفر به سود تیم ملی کشورمان پایان یافت.

ترکیب ازبکستان: الکساندر لوبانف، ایگور کریمتس، انذور اسماعیلوف، سرور جباروف، عزیزبیک حیدراف، سردار رشیدوف، ایگور سرگیف، اوتابک شوکوروف، ویتالی دنیسوف، اسلام توختوجائف، الدور شومورودوف.

ترکیب ایران: علیرضا بیرانوند، احسان حاج صفی، سیدجلال حسینی، میلاد محمدی، سعید عزت اللهی، مسعود شجاعی (کاپیتان)، مرتضی پورعلی گنجی، وحید امیری، رضا قوچان نژاد، مهدی طارمی و رامین رضاییان.

قضاوت این دیدار به عهده بنجامین ویلیامز، داور استرالیایی است که در جام ملت های آسیا دیدار ایران مقابل عراق را قضاوت کرد.

نیمه اول
دقیقه 4: اولین حمله برای ایران بود که از سمت چپ صورت گرفت و احسان حاج صفی با پاسی به لب خط میلاد محمدی را صاحب توپ کرد. این بازیکن هم ارسالی کوتاه روی دروازه داشت که لوبانف به موقع از دروازه خود خارج شد و توپ را مهار کرد.

دقیقه 8: توپ های ایران روی دروازه ازبکستان یکی پس از دیگری ارسال می شد که شاید بهترین موقعیت به رضا قوچان نژاد رسید. توپی که رضاییان ارسال کرد و در آستانه دروازه قوچان نژاد آن را به بیرون زد.

دقیقه 11: اولین حمله جدی ازبکستانی ها در حال شکل گیری بود که با واکنش به موقع رضاییان در سمت راست خط دفاعی، این حمله خنثی شد.

دقیقه 27: مسعود شجاعی روی یک ضربه ایستگاهی توپی را به محوطه جریمه ارسال کرد که سیدجلال حسینی با یک پرواز بلند برای ایران گلزنی کرد.

دقیقه 39: سرور جباروف به دلیل مصدومیت شدید از بازی خارج شد و جای خود را به گنریخ داد.

نیمه دوم
دقیقه 47: رضا قوچان نژاد در محوطه جریمه و در موقعیت خوبی می توانست دروازه ازبکستان را برای بار دوم باز کند، اما توپ او به بالای دروازه رفت.

دقیقه 52: ارسال ازبکستانی ها روی دروازه ایران خطرناک بود که کریمتس توپ را به بیرون رفت.

دقیقه 55: گنریخ به دلیل خطا روی احسان حاج صفی و البته اعتراض شدید به تصمیم داور، کارت زرد دریافت کرد.

دقیقه 62: سردار آزمون به جای رضا قوچان نژاد وارد ترکیب تیم ملی شد.

دقیقه 65: انذور اسماعیلوف به دلیل خطا روی مهدی طارمی با کارت زرد داور جریمه شد.

دقیقه 67: حمله سریع بازیکنان تیم ملی به سمت دروازه ازبکستان و توپی که در موقعیتی بسیار خوب به رامین رضاییان رسید، فقط یک کرنر برای ایران به همراه داشت.

دقیقه 73: مارات بیکمایف جای ایگور سرگیف را در ترکیب ازبکستان گرفت.

دقیقه 76: علیرضا جهانبخش وارد ترکیب ایران شد و مهدی طارمی جای خود را به او داد.

دقیقه 83: آندرانیک تیموریان که در این بازی نیمکت نشین بود، جای مسعود شجاعی را در ترکیب گرفت.

دقیقه 87: پاس آندرانیک تیموریان برای سردار آزمون موقعیت خوبی برای تیم ملی ایجاد کرد، اما پرس مدافعان ازبکستانی کار را برای این مهاجم سخت کرد که شوت آزمون به سمت دروازه هم به بیرون رفت.

دقیقه 4+90: ضد حمله خوب ایران با همکاری سردار آزمون و وحید امیری، موقعیت خوبی برای امیری ایجاد کرد که لوبانف مانع گل دوم ایران شد.

تیم ملی فوتبال کشورمان با این نتیجه 7 امتیازی شد و بالاتر از کره جنوبی 7 امتیازی و ازبکستان 6 امتیازی به صدر جدول گروه A رسید.


مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول