:: شنبه, 27 دی 1399

دیدار صمیمانه داوران تهرانی جام جهانی با دکتر شیرازی پیش از اعزام به مسکو

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 805 ] - پنجشنبه, 10 خرداد 1397

دیدار صمیمانه داوران تهرانی جام جهانی با دکتر شیرازی پیش از اعزام به مسکو

داوران تهرانی حاضر در جام جهانی با دعوت دکتر شیرازی در ساختمان هیات فوتبال حاضر شدند و با رئیس هیات فوتبال استان تهران نشست صمیمانه ای را برگزار کردند. به گزا... 5 out of 5 based on 1 ratings.
دیدار صمیمانه داوران تهرانی جام جهانی با دکتر شیرازی پیش از اعزام به مسکو

داوران تهرانی حاضر در جام جهانی با دعوت دکتر شیرازی در ساختمان هیات فوتبال حاضر شدند و با رئیس هیات فوتبال استان تهران نشست صمیمانه ای را برگزار کردند. به گزا...

داوران تهرانی حاضر در جام جهانی با دعوت دکتر شیرازی در ساختمان هیات فوتبال حاضر شدند و با رئیس هیات فوتبال استان تهران نشست صمیمانه ای را برگزار کردند.

به گزارش پایگاه خبری هیات فوتبال استان تهران؛ عصر روز چهارشنبه علیرضا فغانی و محمدرضا منصوری داوران تهرانی که قرار است از حدود دو هفته دیگر رقابت های جام جهانی را قضاوت کنند با حضور در هیات فوتبال نشست صمیمانه ای را با دکتر شیرازی برگزار کردند.

در این دیدار حسین عسگری رئیس سابق کمیته داوران فدراسیون فوتبال، علیرضا یزدانی رئیس کمیته داوران هیات فوتبال استان تهران، حسین عرب براقی رئیس دپارتمان داوری هیات فوتبال استان تهران نیز حضور داشتند.

دکتر شیرازی ضمن تشکر از داوران برجسته کشورمان که در فاصله چند روز تا پرواز به روسیه در هیات فوتبال حاضر شدند گفت: حضور شما عزیزان در رقابت های جام جهانی مطمئنا باعث افتخار جامعه ورزش استان تهران می باشد و امیدواریم قضاوت های بسیار خوبی را در این تورنمنت پشت سر بگذارید و تا مراحل پایانی جام جهانی رقابت های حساس را قضاوت کنید.

دکتر شیرازی ادامه داد: امیدواریم با وجود سرمایه هایی همچون شما داوری تهران نیز رشد روزافزونی را پیش روی داشته باشد و در برنامه ریزی ها و استفاده از سرمایه های داوری تهران شاهد حضور پررنگ شما و داوران برجسته کشور باشیم.

حسین عسگری رئیس سابق فدراسیون فوتبال ضمن آرزوی موفقیت برای تیم داوری ایرانی حاضر در جام جهانی گفت: مکانیزم داوری با گذشته متفاوت شده است. در گذشته داوران برای بین المللی شدن می بایست هم قضاوت می کردند و در مسابقاتی کمک داوری می کردند. علیرضا فغانی نیز در آن سال ها شناسایی شد و به دلیل داشتن استعداد و توانایی مسابقات مهمی را قضاوت کرد. فغانی در سال 84 در لیگ برتر کشور پرچم می زد و با توجه به توانایی هایش در نیم فصل دوم مسابقات 7-8 رقابت را سوت زد که باعث رضایت تمام مسئولین داوری وقت بود.

عسگری ادامه داد: در رشد یک داور دو عامل وجود دارد. ابتدا توانایی های خود داور و بعد تشکیلات داوری یک کشور. ما تمام تلاشمان را برای پیشرفت علیرضا فغانی به کار گرفتیم ولی مطمئنا آن چیز که علیرضا را از سایر داوران متمایز کرد برنامه داشتن و تلاش و پشتکار ایشان بود.

علیرضا فغانی داور برجسته کشورمان که برای دومین بار در رقابت های جام جهانی حاضر خواهد شد ضمن تشکر از این دعوت گفت: مطمئنا داوری کشور و استان تهران دارای ظرفیت های بسیاری است و در سراسر این کشور داوران توانمندی وجود دارند که تنها نیاز به استعدادیابی دارند. امیدوارم با درایت مسئولین و استفاده از بزرگان داوری این کار به درستی صورت گیرد و از سرمایه ها استفاده شود.

علیرضا فغانی در خصوص موفقیت های خود گفت: کار عجیبی نکردم. یک داور فقط می بایست تمام تمرکزش را بر روی داوری بگذارد. تمرین، کسب علم روز داوری، تسلط به زبان انگلیسی و دوری از حاشیه مطمئنا رمز موفقیت یک داور می باشد. در جام ملت های 2011 قطر داور ذخیره بودم اما در سال 2012 لطف خدا شامل حال ما شد و تیم داوری ما انتخاب شد. از اولین کلاس داوری که رفتیم و 15 داور حضور داشتند در حال حاضر فقط من و نواف شکرالله مانده ایم و مطمئنا این مهم به جز لطف خداوند نمی باشد.

محمدرضا منصوری کمک داور برتر کشورمان نیز ضمن تشکر از این دعوت گفت: برای رسیدن به این موفقیت زحمات زیادی را متحمل شدم. سال 76 برای شرکت در اولین کلاس داوری به کلاس حسین عسگری رفتم که به دلیل تاخیر اجازه حضور در کلاس را پیدا نکردم. سال 77 به جرگه داوران پیوستم و خوشبختانه در سال 83 الیت شدم و خوشحالم در دوره ای قضاوت می کنم که داور برجسته ای چون علیرضا فغانی حضور دارد و می توانم در کنار او تیم داوری قوی را تشکیل دهیم.

منصوری ادامه داد: خوشبختانه در حال حاضر فضای مناسبی برای داوری در کشور و استان تهران محیا است و داوران می توانند با تلاش و پشتکار به درجات بالای داوری برسند. برای این امر می بایست داور سازی در سطح استان آغاز شود و مطمئنا با توجه به پتانسیل این استان امکان رشد داوران فراوانی وجود دارد.

در پایان این نشست دکتر شیرازی ضمن تشکر از حضور حاضرین در جلسه از علیرضا فغانی و محمدرضا منصوری دو افتخار داوری استان تهران تقدیر و تشکر به عمل آورد.

تیم داوری کشورمان بامداد روز یکشنبه تهران را به مقصد مسکو ترک خواهند کرد و حداقل تا شروع مرحله نیمه نهایی در این کشور حضور خواهند داشت.مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول