:: یکشنبه, 28 دی 1399

داورزنی: به دنبال این هستیم تا امکانات خوبی را برای هیأت های استان فراهم کنیم

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1279 ] - چهارشنبه, 29 فروردین 1397
داورزنی: به دنبال این هستیم تا امکانات خوبی را برای هیأت های استان فراهم کنیم

محمدرضا داورزنی معاون وزیر ورزش جوانان در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس جلسه با هیأت استانی اظهار داشت: جلسه مشترک همه هیأت های ورزشی استان تهران بود...

محمدرضا داورزنی معاون وزیر ورزش جوانان در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس جلسه با هیأت استانی اظهار داشت: جلسه مشترک همه هیأت های ورزشی استان تهران بود که با اتفاق رؤسای هیأت ها برگزار شد این توفیق را پیدا کردیم تا در این جلسه حضور پیدا کنیم. با توجه به اینکه استان تهران که یک هفتم جمعیت کشور را دارد اما امکانات لازم را نسبت به جمعیت ندارد. اما با توجه به اینکه ارگان های ورزشی تمام امکانات مدنظر را فراهم کردند اما این امکانات در شأن استان تهران نیست و باید تلاش شود تا امکانات بهتری فراهم شود. هیأت های استان تهران جزو بازوان فدراسیون های ورزشی هستند که می توانند خیلی به ورزش کشور کمک کنند.

وی در ادامه گفت: همیشه تهران و شهرهای نزدیک به تهران در بحث استعدادیابی و کمک به ورزش فعالیت های مختلفی داشتند و همیشه مرکزی است که برای استعدیابی و تقویت تیم های ملی، می شود استعدادهای خوبی از استان تهران در رشته های مختلف پیدا و پرورش داد این انتخاب باعث شد تا در کنار سایر دوستان حضور پیدا کنیم تا در بحث های مختلف شرکت کنیم. تا اینکه از مشکلات و نکته نظرات دوستان مطلع شویم و ما هم دیدگاه همان را به دوستان اعلام کنیم تا به یک جمع بندی برسیم.

معاون وزیر ورزش و جوانان در ادامه درباره بعضی از باشگاه های ورزشی با توجه به اینکه نتایج خوبی کسب می کنند خیلی زود منحل می شوند مثل بانک سرمایه در والیبال، تأسیسات دریایی در فوتسال در این خصوص آیا برنامه ای دارید یا خیر، گفت: یکی از بحث های جدی که در بحث ورزش حرفه ای وجود دارد این است که فضای کسب و کار ایجاد کند که بعضاً مسائلی پیش می آید که شرایط متفاوتی ایجاد می شود آن چیزی که خیلی مهم است ضرورت دارد در بحث ورزش کشور موضوع باشگاهداری هرچه زودتر شکل خود را به دست بیاورد. چون هرچقدر ما در بحث باشگاه های خصوصی با برنامه تر کار بکنیم و ایجاد انگیزه شود تا کسانی که دوست دارند در ورزش سرمایه گذاری کنند به راحتی فعالیت کنند. باید امکانات لازم داده شود و به نوعی باید نگاهمان نسبت به مسائل خصوصی سازی و باشگاهداری اقتصادی شود. اینکه شکل باشگاهداری در ایران هزینه ای باشد طبیعی است که ثبات نخواهد داشت چون در مسابقات بزرگ مطمئناً به مشکل خواهیم خورد. اما وقتی نوع نگاه اقتصادی شود و هم سرمایه گذاری در بخش باشگاهداری طبیعی است که ثبات به وجود می آید.


مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول