:: جمعه, 8 اسفند 1399

جلسه هیأت مدیره جمعیت حامیان هواداران با رئیس کمیته انضباطی

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1101 ] - سه شنبه, 3 بهمن 1396
جلسه هیأت مدیره جمعیت حامیان هواداران با رئیس کمیته انضباطی

چهاردهمین جلسه هیأت مدیره جمعیت حامیان هواداران فوتبال با حضور دکتر اسماعیل حسن زاده رئیس و حسین عبدالهی دبیر کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال برگزار شد. در این ...

چهاردهمین جلسه هیأت مدیره جمعیت حامیان هواداران فوتبال با حضور دکتر اسماعیل حسن زاده رئیس و حسین عبدالهی دبیر کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال برگزار شد.

در این نشست صمیمانه که عصر دیروز با موضوع علل خشونت و پرخاشگری در ورزشگاه ها به مدت چهار ساعت در ساختمان مرکزی این جمعیت برگزار شد، دکتر حسن اسماعیل زاده رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ضمن تشکر از زحمات و خدمات جمعیت حامیان و ابراز خرسندی از حضور در این جلسه و اصرار بر ادامه کار بیشتر فرهنگ سازی تماشاگران در سخنانی مشروح پیرامون دلایل بروز ناهنجاری های اخلاقی و رفتاری برخی از هواداران فوتبال به آفت های موجود در فوتبال کشور پرداخت و نتیجه گرایی و پیروزی به هر قیمت و تبدیل رقیب به مخالف و دشمن و نیز عدم آشنایی برخی از افراد به قوانین و مقررات را مهمترین آفت فوتبال کشور دانست.

دکتر حسن زاده ادامه داد: هواداران واقعی فوتبال کسانی هستند که در سرما و گرما و با صرف وقت و تحمل مشکلات و کاستی های ورزشگاه ها از صمصم قلب به خاطر علاقه و تمایل درونی خود به حمایت شایسته از تیم مورد علاقه خویش می پردازند و به تجربه ثابت شده است که هرگاه اعمال و رفتار داخل زمین عادی و قانونی باشد بازی بر طبق روال خود پیش می رود و هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد، اما وقتی که هیجانات منفی از داخل زمین به هر دلیلی به صورت عمدی یا سهوی به سکوهای تماشاگران انتقال می یابد، آن وقت عکس العمل ها و رفتارهای نامناسب شروع خواهد شد.

حسین عبدالهی دبیر کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال سخنران بعدی بود که مسأله ی آموزش هواداران و لیدرها برای تشویق و حمایت شایسته از تیم خود و پرهیز از اهانت به حریف را مهم برشمرد و گفت: امیدواریم با تلاش های کمیته های فرهنگی فدراسیون، سازمان لیگ و جمعیت حامیان تخلفات در ورزشگاه های فوتبال به حداقل برسد و دیگر نیاز به صدور احکام انضباطی نباشیم.

در ادامه این نشست مهندس ساسان سیاح طاهری مسئول کمیته فرهنگی و کانون هواداران فولاد خوزستان به معرفی فوتبال خوزستان به عنوان قطب فوتبال کشور با تیم های زیاد در لیگ های مختلف به ویژه تیم های پایه پرداخت و از هواداران پرشور و عاشق خوزستانی که با تمام مشکلات سخت افزاری و رفاهی در شرایط سخت آب و هوایی برای حمایت تیم محبوب خود پا به ورزشگاه ها می گذارند به تفضیل سخن گفت و خواستار توجه بیشتر به کانون های هواداران شد.

در پایان محمدرضا تهرانی رئیس جمعیت حامیان هواداران فوتبال ضمن بیان اهداف و عملکرد این جمعیت و همیاران گفت: ما جمعیتی هستیم که با اعتقاد قلبی و به صورت داوطلبانه  برای اعتلای فرهنگ همیاران هواداران و حل مسایل و مشکلات آنان تلاش می کنیم و از حمایت های فدراسیون فوتبال بخوبی برخورداریم. برای سالم سازی هر چه بهتر ورزشگاه ها پیشنهاد می کنیم که کمیته ای مرکب از نمایندگان وزارت ورزش و جوانان، فدراسیون فوتبال، سازمان لیگ، نیروی انتظامی، جمعیت حامیان و کانون هواداران تشکیل شود تا سرمشوقین فعال شناسایی و تحت آموزش قرار گیرند و همواره فعالیت های آنان در ورزشگاه ها ارزیابی گردد و به این ترتیب سره از ناسره مشخص شود.


مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول