:: جمعه, 9 خرداد 1399

تکذیبیه خبر تخلف در رده جوانان / هیئت فوتبال تفاوتی بین تیم ها قائل نیست

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 2089 ] - جمعه, 17 دی 1395
تکذیبیه خبر تخلف در رده جوانان / هیئت فوتبال تفاوتی بین تیم ها قائل نیست

پس از برگزاری بازی استقلال و تهران مبدل از هفته بیست و چهارم لیگ برتر جوانان تهران، باشگاه تهران مبدل که این دیدار را واگذار کرده بود اقدام به اعتراض نسبت به ...

پس از برگزاری بازی استقلال و تهران مبدل از هفته بیست و چهارم لیگ برتر جوانان تهران، باشگاه تهران مبدل که این دیدار را واگذار کرده بود اقدام به اعتراض نسبت به لیست آبی پوشان کرد و شایعات و اخبار کذبی در این خصوص در فضای مجازی شکل گرفت که روابط عمومی هیئت فوتبال استان تهران به منظور شفاف سازی افکار عمومی توضیحی در خصوص شرح ما وقع، در اختیار شما مخاطبان ارجمند قرار می دهد.

با توجه به ابلاغی که فدراسون فوتبال در خصوص اجازه بازی به 5 نفر از بازیکنانی که عضو رده سنی بالاتر از یک باشگاه هستند و فقط یکسال از شرایط سنی رده پایین ترشان بزرگترند داشت، هیئت فوتبال آیین نامه ابلاغ شده از سوی فدراسیون را در خصوص تیم های حاضر در مسابقات اجرا نمود اما از آنجا که این ابلاغ پس از شروع مسابقات لیگ برتر صورت گرفته بود تصمیم بر آن شد که در نیم فصل مسابقات این قانون به عملیاتی شود.

در نیم فصل مسابقات لیگ برتر جوانان، تیم استقلال 7 بازیکن را از لیست خود خارج می نماید و 5 بازیکن را وارد لیست بازیکنانش می کند که از 5 بازیکن وارد لیست شده، 3 نفر از سهمیه تیم امید این باشگاه می باشند و 2 جای خالی در فهرست اسامی بازیکنان رده جوانان این تیم خالی می ماند.

باشگاه استقلال طی درخواستی به هیئت فوتبال اعلام می دارد با توجه به هزینه های صورت گرفته و قراردادهای بسته شده با بازیکنان توسط این باشگاه، اجازه ورود 2 بازیکن سهمیه امید را به لیست جوانان خود داشته باشد که این درخواست در اختیار کمیته فنی هیئت فوتبال قرار می گیرد.

این درخواست در جلسه کمیته فنی مورد برسی قرار می گیرد و با توجه به اینکه باشگاه قصد استفاده از بازیکن رده بالاتر خود را در رده جوانان دارد و قصد ورود بازیکنی جدید به این باشگاه را ندارد؛ با درخواست این باشگاه موافقت می گردد و اجازه داده می شود استقلال از 2 جای خالی خود برای ادامه مسابقات استفاده نماید و بازیکنان باشگاه خودش را وارد این لیست نماید.

طی تماسی با رئیس کمیته جوانان و عضو کمیته فنی هیئت فوتبال در خصوص این اتفاق سوال نمودیم و وی اظهار داشت: باشگاه استقلال این درخواست را به کمیته فنی تقدیم نمود و در جلسه کمیته فنی مطرح و پس از بررسی های لازم مورد موافقت اعضای این کمیته قرار گرفت.
وی ادامه داد: مگر باشگاه دیگری وجود دارد که در صورت جا داشتن لیست تیمش درخواست انتقال بازیکنی را از رده بالاتر خود به رده پایین تر داده باشد و کمیته فنی هیئت فوتبال این درخواست را مورد موافقت قرار نداده باشد؟ هیئت فوتبال استان تهران به تمامی تیم های حاضر در مسابقات به یک چشم نگاه می کند و تفاوتی برای هیچ تیمی قائل نیست و اگر این درخواست توسط باشگاه دیگری نیز با همین شرایط صورت می گرفت مطمنئا مورد موافقت قرار می گرفت.

حال سوال اینجاست که یک رسانه که عواملش زیر نظر صدا و سیمای کشور مشغول به فعالیت هستند چطور با استناد به اخبار نادرست و غیر واعی اقدام به شایعه پراکنی هایی چون دستور رئیس هیئت فوتبال برای انجام این جا به جایی و یا عنوان این جمله که زورمان به استقلال و پرسپولیس نمی رسد؛ می نماید؟

امیدواریم در ادامه با نگرشی واقع بینانه در رسانه ها، سعی در کمک رسانی به فوتبال پایه کشور داشته باشیم و به دنبال وارونه جلو دادن فعالیت های فوتبال پایه تهران نباشیم.مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول