:: یکشنبه, 10 مهر 1401

در مراسم روز جهانی داور چه گذشت؟

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 264 ] - شنبه, 12 شهریور 1401
در مراسم روز جهانی داور چه گذشت؟

شب گذشته با یک روز تأخیر و به بهانه روز جهانی داور، طی مراسمی با حضور داوران مطرح ایران از داوران استان تهران قدردانی شد. به گزارش روابط عمومی هیات فوتبال است...

شب گذشته با یک روز تأخیر و به بهانه روز جهانی داور، طی مراسمی با حضور داوران مطرح ایران از داوران استان تهران قدردانی شد.

در مراسم روز جهانی داور چه گذشت؟

به گزارش روابط عمومی هیات فوتبال استان تهران و به نقل از سایت “ورزش سه” چند سالی است که 10 شهریور را تحت عنوان روز جهانی داور در نظر گرفته اند و به همین بهانه مراسم هایی برای قدردانی از قشر زحمت کش جامعه داوری نیز برگزار می شود، اما در مراسم شب گذشته ای که هیئت فوتبال تهران برای داوران این استان برنامه ریزی کرده بود چه گذشت؟

خانم ها نبودند، از آنها در جای دیگری تجلیل شده است!

در ابتدای مراسم، عدم حضور زنان جلب توجه می کرد! با توجه به اینکه تهران در فوتسال و فوتبال، داوران زن بین المللی موفقی دارد، این اتفاق چندان خوشایند به نظر نمی رسید، اما پاسخ مسئولین نسبت به این سوال چه بود؟ “چند هفته قبل طی مراسمی به طور جداگانه از داوران زن تجلیل شده بود و اینبار نوبت آقایان است”.
هرچند در سال های گذشته مراسم روز جهانی داور با حضور همزمان داوران زن و مرد برگزار می شد!

علی فروغی: زد و بند نکنید! شما مثل گُل پاک هستید!

در ابتدای مراسم، علی فروغی رئیس کمیته داوران استان تهران شروع به سخنرانی کرد و در لحظاتی نیز با فریاد خطاب به داوران کم سن و سال تر اعلام کرد که زد و بند نکنید! شما مثل گل پاک هستید، اجازه ندهید مربیان به ما بگویند فلان داور با فلان تیم بسته!

همه بودند به جز علیرضا فغانی!

در این مراسم کمک داوران کوبل داوری علیرضا فغانی در جام جهانی، آقایان محمدرضا ابوالفضلی و محمدرضا منصوری حضور داشتند، اما خبری از جناب فغانی نبود!
همچنین محمد فنایی پیشکسوت داوری، احمدرضا براتی عضو هیئت رئیسه فدراسیون، خداداد افشاریان رئیس کمیته داوران، حبیب الله شیرازی رئیس هیئت فوتبال استان تهران و بسیاری از داوران لیگ برتر، لیگ یک و دو به این مراسم دعوت شده بودند!

در جامعه داوری همه معترض هستند، داوری شغل نیست!

ابوالفضلی و منصوری، که خود را آماده حضور در جام جهانی می کنند، به دستمزد داوران اعتراض کردند! 
آنها در بخشی از صحبت هایشان اشاره کردند که مبلغ دریافتی کمک داوران در لیگ برتر 3/5 میلیون تومان است که در بهترین حالت 12 بازی در طی فصل پرچم می زند، چیزی حدود 40 میلیون دریافتی برای یک فصل!

بالاخره VAR به ایران نیز خواهد آمد!

در اواسط مراسم، علی خسروی خبر ورود VAR از یک شرکت بلژیکی را به حضار اعلام کرد، بر اساس صحبت های خسروی، از نیم فصل دوم می توان از کمک داور ویدیویی در لیگ برتر بهره مند شویم!

به فکر داوران زن هستیم، چاره ای خواهیم یافت!

افشاریان در پاسخ به سوال خبرنگار “ورزش سه” در خصوص دو مشکل بزرگ داوران زن که کاندیدای قضاوت در جام جهانی 2023 هستند گفت: VAR در حال حل شدن است، می ماند می ماند دیگر درخواست فیفا یعنی قضاوت آنها برای مسابقات مردان که تلاش می کنیم حدأقل در مسابقات رده های پایه از مهسا قربانی و انسیه مافی نژاد استفاده کنیم.


مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول