:: یکشنبه, 23 مرداد 1401

در جهت حمایت از داوران تهرانی دکتر شیرازی به دیدار دبیر کل فدراسیون رفت

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 211 ] - یکشنبه, 5 تیر 1401
در جهت حمایت از داوران تهرانی دکتر شیرازی به دیدار دبیر کل فدراسیون رفت

رئیس هیات فوتبال استان تهران به همراه رئیس کمیته داوران استان با کامرانی فر دبیرکل فدراسیون دیدار نمودند. به گزارش روابط عمومی هیات فوتبال استان تهران؛ روز گذ...

رئیس هیات فوتبال استان تهران به همراه رئیس کمیته داوران استان با کامرانی فر دبیرکل فدراسیون دیدار نمودند.

به گزارش روابط عمومی هیات فوتبال استان تهران؛ روز گذشته دکتر شیرازی به همراه دکتر فروغی به دیدار دبیرکل فدراسیون فوتبال رفتند. در این نشست، رئیس هیات فوتبال استان تهران از دبیرکل درخواست نمودند تا توجه خاصی به داوران تهرانی توسط وی و کمیته داوران فدراسیون مبذول شود و خواستار استفاده بیشتر از داوران تهرانی در مسابقات لیگ برتر و سایر لیگ ها شدند. زیرا کیفیت مطلوب داوران تهرانی با توجه به تعداد زیاد قضاوت ماهانه آنها در لیگ های حرفه ای پایتخت موجب توانمندی آنها را فراهم می نماید و لذا تجربه کافی به وجود می آید تا داوران استان تهران بتوانند با مدیریت هوشمندانه خود بازی های استانی و کشوری را قضاوت نمایند.

دبیرکل فدراسیون فوتبال با اشاره به الگو برداری داوران پایتخت از علیرضا فغانی ها و کمک داورانی همچون منصوری، ابوالفضلی، میرزابیگی و ایلدرم و ... را داشتند. که قطعا با الگو برداری مناسب، آینده درخشانی را برای تغییر نسل فراهم می سازند. ایشان با ذکر این نکته که داوران علاقه مند و جوان تهران که در حال رشد هستند می بایست با الگو برداری از چنین داوران بزرگی که در تهران حضور دارند در آینده نزدیک خودشان را نشان بدهند تا بتوانند پشتوانه خوبی برای آن داوران بزرگ باشند.

دکتر شیرازی در ادامه به این مطلب اشاره نمودند که مقرر شده که شش کلاس رایگان داوری در حوزه های تهران و چند کلاس دیگر در شهرستان ها برگزار گردد تا اقدام اساسی در جهت افزایش داوران تهرانی تا حدود 200 داور جوان درجه سه گام مثبتی برداشته شود. با توجه به تعداد کثیر مسابقات استان تهران که در هفته حدود 150 مسابقه برگزار میگردد بتوانیم مسابقات را به نحو شایسته با قضاوت خوب آنها اداره نماییم و همینطور با توجه به تاسیس آکادمی داوران تهرانی که در بخش بانوان و اقایان از وجود افراد توانمندی استفاده شده بهره کافی را ببریم. همچنین با افزایش 100 درصدی حق الزحمه داوران و تهیه البسه کافی به این قشر زحمتکش پرداخته شود.

همچنین ایشان اعتقاد داشتند تا از داوران برجسته تهرانی بیشتر از گذشته مدنظر قرار گیرند تا بتوان از پتانسیل این عزیزان در مسابقات حرفه ای کشور بهره لازم را برد.


مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول