:: چهارشنبه, 6 مهر 1401

حضور داوران تهرانی در سومین جام جهانی متوالی

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 233 ] - جمعه, 30 اردیبهشت 1401
حضور داوران تهرانی در سومین جام جهانی متوالی

نام سه داور تهرانی در میان داوران وسط حاضر در جام جهانی قطر 2022 دیده می شود. به گزارش روابط عمومی هیات فوتبال استان تهران، همان طور که انتظار می رفت نام علیر...

نام سه داور تهرانی در میان داوران وسط حاضر در جام جهانی قطر 2022 دیده می شود.

به گزارش روابط عمومی هیات فوتبال استان تهران، همان طور که انتظار می رفت نام علیرضا فغانی، داور پرآوازه تهرانی در لیست داوران اصلی جام جهانی 2022 قرار گرفته است . فغانی از سال 2008 وارد فهرست داوران بین المللی شد؛ او پس از حضور در جام جهانی برزیل 2014 به عنوان داور چهارم و قضاوت مسابقات مهم جام جهانی روسیه 2018 حالا باز هم در جام جهانی به عنوان داور اول قضاوت خواهد کرد.

فیفا دیروز از داوران حاضر در جام جهانی 2022 قطر رونمایی کرد که نام فغانی در این لیست برای ایرانی ها خودنمایی می کرد. 36 داور وسط، 69 کمک داور و 24 داور در اتاق ویدیوچک در جام جهانی 2022 قطر حضور خواهند داشت.

فغانی در جام جهانی برزیل در هفت مسابقه داور چهارم بود و پس از پیشرفت های چشم گیر در عرصه بین المللی داوری نقشی کلیدی در جام جهانی روسیه ایفا کرد. او در جام جهانی 2018 سه بازی، آلمان - مکزیک (مرحله گروهی)، برزیل - صربستان (مرحله گروهی) و آرژانتین - فرانسه (مرحله یک هشتم نهایی) را قضاوت کرد و همچنین داوری رده بندی این مسابقات برای تعیین تیم های سوم و چهارم جام جهانی میان تیم های ملی انگلیس و بلژیک نیز به او سپرده شد.

فغانی که داور مهمی در فوتبال ایران محسوب می شود، علاوه بر جام جهانی مسابقات مهمی از جمله دیدار فینال لیگ قهرمانان آسیا 2014، دیدار فینال جام ملت های آسیا 2015، دیدار فینال جام باشگاه های جهان 2015، دیدار فینال فوتبال المپیک 2016 ریو، دیدار نیمه نهایی جام کنفدراسیون ها 2017 را قضاوت کرده و حالا انتظار می رود قاضی میدان در بازی های بسیار مهمی را در جام جهانی قطر 2022 هم باشد.

همچنین نام محمدرضا ابوالفضلی و محمدرضا منصوری از ایران نیز به عنوان کمک داوران جام جهانی در این لیست دیده می شود.

هیات فوتبال استان تهران برای سرمایه های داوری استان در جام جهانی قطر آرزوی موفقیت را دارد.


مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول