:: دوشنبه, 4 مهر 1401

تاسیس دانشکده فوتبال دانشگاه آزاد و فدراسیون در 31 استان

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 384 ] - جمعه, 15 بهمن 1400
تاسیس دانشکده فوتبال دانشگاه آزاد و فدراسیون در 31 استان

توافق جدید فدراسیون فوتبال با دانشگاه آزاد اسلامی، برای تاسیس 31 دانشکده تخصصی فوتبال در استان های کشور انجام شده است. به گزارش پایگاه خبری هیات فوتبال استان ...

توافق جدید فدراسیون فوتبال با دانشگاه آزاد اسلامی، برای تاسیس 31 دانشکده تخصصی فوتبال در استان های کشور انجام شده است.

به گزارش پایگاه خبری هیات فوتبال استان تهران، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و رئیس فدراسیون فوتبال جهت تاسیس دفتر مشترک تحت عنوان «فوتبال دانش بنیان» دیدار و گفتگو کردند. دو طرف برای راه اندازی دانشکده تخصصی فوتبال با محوریت تدریس کلیه علوم مرتبط با رشته فوتبال به توافق رسیده اند.

قرار است کلیه مدیران شاغل در فوتبال ایران برای دریافت مدرک تئوریک به این دانشکده معرفی شوند و با بازآموزی جنبه های علمی مدیریت فوتبال ضعف های عمیق در این زمینه پوشش داده شود. در این دانشکده دروسی همچون مدیریت فوتبال، حقوق فوتبال، بازاریابی فوتبال، مربیگری و بدنسازی و پزشکی و غیره در کنار تدریس اصول پایه ای فوتبال تدریس شود.

گفتنی است کلیه دروسی که در این دانشکده تدریس خواهد شد براساس آخرین متد فدراسیون جهانی فوتبال فیفا استخراج می شود و منابع درسی نیز برای تالیف کتب توسط دفتر مشترک در دست تهیه قرار گرفته است.

به این ترتیب یکی از شعار های دوره انتخاباتی عزیزی خادم رئیس فعلی فدراسیون، مبنی بر ساخت فدراسیونی بر مبنای فوتبال دانش بنیان در مسیر تحقق عملی قرار گرفته است. البته پیش از این برخی دانشگاه های علمی کاربردی سعی در راه اندازی چنین رشته هایی داشتند اما هیچکدام از سوی مراجع رسمی فوتبال کشور قانونی اعلام نشد.

صبح امروز عزیزی خادم برای توجه بیشتر به این مسئله و اجرایی کردن شعار خود، جلسه ای را با محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد تهران داشت و در این جلسه، به منظور ایجاد همکاری های فی مابین در جهت استفاده علمی از ظرفیت های رشته ورزشی فوتبال به عنوان یک پدیده ورزشی، اجتماعی و فرهنگی و امکانات موجود در دانشگاه آزاد اسلامی گفتگو کردند.

گفتنی است در طرف مذاکراتی درباره بهره گیری از توانایی دانشکده آزاد اسلامی واحد آکسفورد انگلستان برای بهره گیری از اساتید خارجی نیز داشته اند.

در این دیدار که در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، طرفین برای تاسیس دفتر مشترک با عنوان «فوتبال دانش بنیان» موافقت کردند.

همچنین در این جلسه، امکان ایجاد دانشکده و مدارس عالی حرفه ای فوتبال در تهران و سایر استان ها با همکاری فدراسیون فوتبال و دانشگاه آزاد اسلامی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

به موجب توافق به عمل آمده، مقرر شد کارگروهی به منظور بررسی امکان استفاده متقابل از ظرفیت های طرفین با هدف ارتقاء سطح فوتبال کشور با توجه به فراگیر بودن آن و با در نظر گرفتن جنبه های علمی و مهارتی، تشکیل شود تا کارشناسان دانشگاه آزاد اسلامی و فدراسیون فوتبال با هماهنگی و تبادل نظر، امکان همکاری در داخل یا خارج از کشور را مطالعه و زمینه عملی شدن آن را فراهم کنند.


مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول