:: دوشنبه, 4 مهر 1401

نظارت ویژه بر مدارس فوتبال استان تهران

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 486 ] - پنجشنبه, 7 بهمن 1400
نظارت ویژه بر مدارس فوتبال استان تهران

جلسات ویژه کمیته مدارس فوتبال هیات با محوریت نظارت بر مدارس فوتبال برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری هیات فوتبال استان تهران؛ در تصمیماتی که طی دو جلسه مذکور صو...

جلسات ویژه کمیته مدارس فوتبال هیات با محوریت نظارت بر مدارس فوتبال برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری هیات فوتبال استان تهران؛ در تصمیماتی که طی دو جلسه مذکور صورت پذیرفت؛ مقرر گردید بازرسی ادواری از مدارس فوتبال دارای مجوز انجام پذیرد تا چگونگی انجام وظایف آیین نامه ای مشخص مدارس فوتبال تحت توجه بیشتری قرار گیرد تا به درخواست والدین محترم فوتبال آموزان نظارت بهینه بر مدارس فوتبال اجابت پذیرد. قطعا در این راستا هیات فوتبال با استقبال از تشکیل انجمن های اولیا و نظارت انها بر رفتار مربیان که مسئولیت آموزش فرزندانشان را بر عهده دارند توقع خواهیم داشت که در صورت بروز هرگونه رفتار هنجارشکن از مربیان، موارد را به بازرسین گزارش دهند.

همچنین در رابطه با مدارس فوتبال غیرمجاز نیز مقرر گردید؛ در کلان شهر تهران که دارای 22 منطقه شهرداری میباشد، 22 بازرس هیات فوتبال به هر منطقه اعزام تا مدارس فاقد مجوز را شناسایی نموده تا آنها را به اداره اماکن معرفی تا نسبت به پلمپ آنها اقدامات مقتضی انجام گیرد.

در خصوص مدارس فوتبالی که توسط وزارتخانه های آموزش و پرورش، علوم و آموزش عالی، شهرداری تهران و ارگان های سپاه پاسداران و بسیج تاسیس شده است، مکاتباتی صورت میپذیرد که مجوز لازم از هیات فوتبال استان و اداره کل ورزش و جوانان را اخذ نمایند تا یکنواختی لازم در کلیه مدارس فوتبال استان تهران ایجاد شود.

همچنین والدین محترم پیش از هرگونه اقدام به ثبت نام فرزند خود در ابتدا با مراجعه به بخش مدارس فوتبال سایت هیات فوتبال لیست مدارس فوتبال مجاز استان تهران را ملاحضه نمایند و در محل مدرسه فوتبال نیز مجوز فعالیت را رویت و سپس نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. شایان ذکر است که کلیه مدارس فوتبال دارای مجوز باید بر اساس شهریه مصوب از والدین گرامی و فوتبال آموزان شهریه اخذ نمایند، بنابراین در هنگام ثبت نام به لیست شهریه مصوب نصب شده در دفتر ثبت نام مدرسه فوتبال توجه نمایید.

هیات فوتبال استان تهران برای ارتباط نزدیکتر با والدین گرانقدر و مردم عزیز راه ارتباطی را در سایت ایجاد خواهد کرد تا مردم بتوانند اطلاعات خود در رابطه با مدارس فوتبال مجاز، غیرمجاز و هرگونه رهنمود پیشنهادی خود را جهت پیشبرد بهتر مدارس فوتبال به هیات فوتبال قرار دهند.

در جمع بندی پایان این جلسه دکتر شیرازی به اعضای کمیته محترم مدارس فوتبال مجددا بر موارد ذیل تاکید ویژه داشتند و مقرر گردید موارد به اطلاع عموم مردم برسد.

1. والدین محترم سعی کنید مدارسی را انتخاب کنید که در نزدیکی محل زندگی تان باشد تا رفت و آمد شما سهل و آسان باشد چرا که مسافتهای طولانی در دراز مدت باعث از بین رفتن انگیزه فرزندانتان خواهد شد .جهت سهولت، نام 130 مدرسه فوتبال دارای مجوز رسمی به انضمام آدرس آنها بر روی سایت هیات فوتبال استان تهران درج گردیده است در آدرس www.football-tehran.com/i_epage/footballschool و همینطور سایت رسمی فدراسیون فوتبال قابل مشاهده می باشد.

2. والدین گرامی قبل از ثبت نام فرزندانتان با مربی و یا مدیر مدرسه فوتبالی که انتخاب کرده اید حتما صحبت حضوری داشته باشید تا اینکه از لحاظ ظاهری و آداب و رفتار اجتماعی و نوع گفتار مربی حداقل آشنایی اولیه را کسب نمایید.

3. والدین ارجمند فقط در مدارسی که دارای مجوز رسمی از اداره کل ورزش و جوانان و یا هیات فوتبال استان تهران هستند ثبت نام نمایند. بدیهی است مجوز مربوطه می بایست در اتاق ثبت نام جهت رویت والدین محترم نصب شده باشد.

4. والدین محترم حتما آموزش فرزندان خود را به عهده افرادی بسپارند که دارای مدرک مربیگری فوتبال باشند. مشاهده شده است که با داشتن مدرک مربیگری رشته های ورزشی دیگر در این حوزه فعالیت می نمایند.

5. کلیه مدارس فوتبال موظفند که انجمنی متشکل از 7 نفر از اولیا فوتبال آموزان تشکیل دهند که این انجمن در بازدیدهای ماهیانه بازرسین هیات فوتبال گزارش و مشکلات آن مدرسه فوتبال را مطرح می نمایند.

6. والدین فوتبال آموزان توجه داشته باشند اعزام فوتبال آموزان تحت عنوانهایی چون اردو به خارج از استان و خارج از کشور ممنوع می باشد.

7. والدین گرانقدر دقت داشته باشند حداکثر نفراتی که در یک کلاس زیر نظر مربی فعالیت می کنند 25 یا 30 نفر می باشد.

8. والدین حتما کارت بیمه ورزشی ( از فدراسیون پزشکی ورزشی ) را از مدیر و مربی مدرسه فوتبال درخواست نمایند و در صورت توافق والدین اقدام نمایند .

9. والدین محترم به خاطر مبالغ بسیار ناچیز و مواردی از این قبیل فرزندان خود را در مدارسی غیر قانونی ثبت نام نکنید که عواقب ناشی از این کار بسیار خطرناک می باشد. در سال گذشته، با پیگیری و اقدامات کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال و ارائه گزارش به دادسرای فرهنگ و رسانه تهران، دستور پلمب و تعطیلی 116 مدرسه فوتبال غیرمجاز صادر و از فعالیت های آنها جلوگیری شده است.

10. در صورت مشاهده هرگونه تخلف از سوی مدارس فوتبال و یا مشاهده مدرسه فوتبال بدون مجوز در سطح استان تهران والدین گرامی می توانند موضوع را با شماره تلفن 88942575  (واحد بازرسی هیات فوتبال یا حوزه ریاست) مطرح نمایند.

11. بازرسین دوره ای در طول مدت فصل تابستان به مدارس فوتبال سرکشی خواهند کرد و والدین می توانند موارد و مشکلات را جهت برخورد با متخلفین به بازرسین دوره ای گزارش نمایند.

12. اولیا دقت داشته باشند که تنها می بایست شهریه را بر طبق قیمت های مصوبب به مدارس فوتبال پرداخت نمایند و دریافت هرگونه وجهی به غیر از شهریه های اعلام شده تحت هر عنوان غیرقانونی می باشد.

13. خانواده ها دقت داشته باشند به هیچ عنوان اصل مدارک هویتی ( شناسنامه، کارت ملی، گذرنامه و ... ) فرزندانشان را نزد مدارس فوتبال و یا باشگاه های فوتبال قرار ندهند.


مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول