:: پنجشنبه, 9 تیر 1401

توضیحات دبیرهیات فوتبال در خصوص میزبانی ورزشگاه های تهران

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 345 ] - جمعه, 10 دی 1400
توضیحات دبیرهیات فوتبال در خصوص میزبانی ورزشگاه های تهران

دبیر هیات فوتبال استان تهران در مصاحبه ای تلویزیونی به شرح وضعیت ورزشگاه های تهران پرداخت. به گزارش روابط عمومی هیات فوتبال استان تهران، عباس تیموری دبیر هیات...

دبیر هیات فوتبال استان تهران در مصاحبه ای تلویزیونی به شرح وضعیت ورزشگاه های تهران پرداخت.

به گزارش روابط عمومی هیات فوتبال استان تهران، عباس تیموری دبیر هیات فوتبال در مصاحبه ای برخط در برنامه شبهای فوتبالی شبکه ورزش به شرح میزبانی از تیم هوادار و ورزشگاه های تهران پرداخت.

وی در این رابطه گفت: ما در تهران باتوجه به حضور چهار تیم لیگ برتری، دو تیم دسته یکی، پنج تیم در دسته دوم کشور و پنج تیم هم در دسته سوم کشور به عنوان نماینده این استان در مسابقات کشوری و همین طور حضور تیم های شهرستانی جهت برپایی تمرینات خود در استان تهران با مشکل مواجه هستیم. با توجه به قوانین یکی از شاخصه های فعالیت تیم در مسابقات حرفه ای تعیین نمودن دو ورزشگاه خانگی در ابتدای لیگ و معرفی به سازمان لیگ و هیات فوتبال است.

ایشان در ادامه صحبت های خود اظهار داشت: در تهران فقط ورزشگاه های آزادی، تختی، دستگردی و شهرقدس استانداردهای لازم جهت میزبانی از مسابقات کشوری را دارند، که ورزشگاه آزادی مختص تیم ملی، استقلال و پرسپولیس است و به طور کلی تیم های دیگر توان پرداخت هزینه های ورزشگاه آزادی را ندارند و این ورزشگاه هم با توجه به برنامه مسابقات نمیتواند میزبان سایر دیدارها باشد. ورزشگاه دستگردی نیز قرارداد یکساله با تیم دسته یکی سایپا دارد، اما با پیگیری های صورت گرفته تا پایان فصل باشگاه پیکان هم مسابقات خود را در این ورزشگاه برگزار می کند.

دبیر هیات فوتبال با اشاره به دو ورزشگاه تختی و شهر قدس که از چرخه مسابقات خارج شده اند؛ گفت: ورزشگاه تختی را از سال گذشته تا کنون نتوانستیم به چرخه مسابقات بازگردانیم، در صورتی که این ورزشگاه در سال های گذشته بار مسابقات را به دوش میکشید و دیدارهای پرسپولیس و استقلال هم به عنوان مهمان در این ورزشگاه با حضور تماشاگران انجام می شد اما به دلیل بی توجهی به تامین اعتبار این ورزشگاه از برنامه مسابقات خارج شد. ورزشگاه شهر قدس نیز به دلیل اینکه چند سالی از بهره برداری آن گذشته است نمیتواند فشار زیادی تحمل کند اما با توجه به برگزاری جلسات با شورای شهر و شهردار شهر قدس حدود 20 روز است که این ورزشگاه از دور مسابقات خارج شده و در حال ترمیم چمن می باشد که حداقل بتوانیم میزبان تیم هوادار در ورزشگاه شهر قدس تهران باشیم.

وی در خصوص ورزشگاه تختی با اشاره به جلسه با مهندس پریچهره مدیر کل ورزش و جوانان استان تهران اظهار داشت: پیش از برگزاری فصل جدید مسابقات لیگ برتر با مدیر کل ورزش و جوانان مهندس پریچهره جلسه ای برگزار شد و با نگاه مثبت ایشان نسبت به توسعه ورزش و زیرساخت در پایتخت فعالیت های بازسازی ورزشگاه تختی از سر گرفته شد که در مرحله اول چمن جمع آوری شد و با عنایت به خداوند این ورزشگاه با چمن های جدید از فروردین ماه آماده برگزاری مسابقات خواهد شد.

ایشان در خصوص سایر ورزشگاه های تهران گفت: ورزشگاه راه آهن که تمام امکانات آن استاندارد و عالی می باشد اما به دلیل مشکلات مالکیتی از روند برگزاری مسابقات به یکباره خارج شد و دست مدیران ورزشی نیست. همچنین ورزشگاه شهید شیرودی که سال هاست مسابقاتی در آنجا برگزار نمی شود، در صورتی که سال 92 نمایندگان AFC برای بررسی ورزشگاه ها به تهران سفر کرده بودند یکی از اماکنی که آنان تاکید کردند که برای برگزاری مسابقات مورد استفاده قرار گیرد، این ورزشگاه بود که نزدیکی به مترو، وسط شهر بودن و تردد راحت برای هواداران از مزیت های آن بود، اما این ورزشگاه زیر مجموعه شرکت توسعه و تجهیز می باشد و هیچ اتفاقی در آنجا نمیافتد حتی مسابقات لیگ های پایه تهران هم دیگر نمیتوانیم در این ورزشگاه برگزار نماییم. یکی دیگر از ورزشگاه ها نفت تهرانسر است که با توجه به چمن و امکانات خوب می تواند به تیم ها کمک کند اما طبق پیگیری ها این ورزشگاه هم دچار مشکل مالکیتی است.

در ادامه ایشان با اشاره به دو ورزشگاه کارگران و غدیر یادآور شد که در ورزشگاه کارگران تهران هم دیدارهای لیگ یک و دو کشوری در برگزار می شود. ورزشگاه غدیر نیروی انتظامی نیز که تا سال گذشته میزبان دیدارهای هوادار تهران در لیگ دسته یک کشور بود اما در سال جدید با توجه یه دستورالعمل سازمان لیگ برعدم استفاده از زمین با چمن مصنوعی این ورزشگاه از روند مسابقات لیگ برتری و دسته یکی خارج و دیدار های لیگ دسته دوم و سوم در آن برگزار می شود.

دبیر هیات فوتبال در پایان این مصاحبه از وزیر محترم ورزش که خود ازخانواده ورزش هستند، درخواست توجه ویژه به استان تهران را مطرح نموده و در این رابطه اظهار داشت: استان تهران در نگاه عمومی دارای امکانات و زیرساخت های خوبی است اما به گواه کارشناسان و آمارها تهران جزو استان های کم برخوردار در امکانات می باشد. در سال گذشته بیش از هشتاد بازیکن از لیگ جوانان و امید تهران جذب لیگ برتر کشور شده است که نشان از استعدادهای درخشان تهران است که تیم هوادار با وجود مشکلات متعدد مالی با استعدادهای بومی تهران موفق به صعود لیگ برتر شد.


مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول