:: پنجشنبه, 9 تیر 1401

عزیزی خادم: از زحمات تک تک مسئولین فوتبال تهران تشکر میکنم

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 553 ] - دوشنبه, 22 آذر 1400
عزیزی خادم: از زحمات تک تک مسئولین فوتبال تهران تشکر میکنم

رییس فدراسیون فوتبال گفت: از زحمات تک تک مسئولین فوتبال تهران و رئیس هیات فوتبال استان و مدیرکل اداره ورزش و جوانان تشکر میکنم. به گزارش پایگاه خبری هیات فوتب...

رییس فدراسیون فوتبال گفت: از زحمات تک تک مسئولین فوتبال تهران و رئیس هیات فوتبال استان و مدیرکل اداره ورزش و جوانان تشکر میکنم.

به گزارش پایگاه خبری هیات فوتبال استان تهران، شهاب الدین عزیزی خادم در مجمع عمومی سالیانه هیات فوتبال استان تهران، گفت: استان تهران با تراکم بالای جمعیت بالغ بر 15-14 میلیون نفر، مسابقات متعدد که در بخشی هم با کمبود امکانات مواجه هستند و این مساله کار را سخت می کند، باید از زحمات دکتر شیرازی رئیس هیات فوتبال استان تهران و همکاران شان در هیات فوتبال که زحمات بسیاری در جهت برگزاری هرچه بهتر مسابقات انجام میدهند و از آقای پریچهره مدیرکل اداره ورزش و جوانان تشکر می کنم. از اعضای هیات رییسه فدراسیون فوتبال، مدیران عامل باشگاه ها و اعضای مجمع هیات فوتبال استان تهران به نوبه خودم تشکر می کنم.

وی افزود: امروز کاری در استان تهران به عنوان یکی از مراکز اصلی و مهم فوتبال کشور در حال انجام است که زحمات تک تک مسئولان استان در دماوند، ورامین، فیروزکوه و تمامی مناطق و محله های استان تهران است.


رییس فدراسیون فوتبال با اشاره به حضور احمدرضا براتی در هیات رییسه هیات فوتبال استان تهران گفت: براتی که عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال است، امروز رای قاطعی آورد و مجمع و فوتبال به او اعتماد کرد. همچنین سرکار خانم هاشمی که از زحمتکشان جامعه فوتبال در حوزه بانوان است و کار برای او سنگین تر شد چرا که فدراسیون فوتبال در گفتمان خود به دنبال نگاه توسعه ای است که فوتبال بانوان را در بخشی از آن پررنگ تر می بینید و این مسئله مسئولیت خانم هاشمی را سخت تر و مسئولیت را سنگین تر می کند. امیدوارم همه بتوانیم با نگاهی بلند نظرانه، فضایی را ایجاد کنیم که برای پایه ها و فوتبال بانوان هم راستا و دوشادوش سایر رده های ملی کشور پیش بروند. به آقای براتی، خانم هاشمی و همچنین آقای شیرازی بابت انتخاب درستی که انجام دادند، تبریک می گویم و ان شاءالله بتوانیم با فضایی که وجود دارد، برنامه ریزی داشته باشیم.

عزیزی خادم ادامه داد: به نوبه خودم پیروزی های درخشان رده های مختلف تیم های ملی را به تمام عزیزان تبریک می گویم و این پیروزی ها چیزی جز فضل الهی نیست. اول و آخر به فضل الهی است و بعد زحمات تک تک عزیزان و به خصوص مجامع محترم استانی کشور و باشگاه ها که کلیتی از فوتبال ملی در آنجا متبلور می شود. امیدوارم این شرایط استمرار داشته باشد و امروز ملت بزرگ و عظیم الشأن ایران به تیم ملی شان افتخار می کنند و همه باید به این همکاری جمعی افتخار کنیم.

وی با بیان این جمله «ان شاءالله بتوانیم یک نگاه مبتنی بر بلندنظری داشته باشیم و توسعه فوتبال را برنامه ریزی کنیم» گفت: فدراسیونی که گفتمان آن مبتنی بر توسعه متوازن است، به هر صورت مشکلات خاص خودمان را هم داریم و نکته ای که باید به آن اشاره کنم، این است که در راستای استعدادیابی اراده فدراسیون فوتبال بر این است که قسمت اول آن در رده زیر 16 سال انجام شد و هر بار در هر مجامعی که می روم با افتخار درباره این اقدام صحبت می کنم و با افتخار و لذت از آن یاد می کنیم. قبل از سال 1401 حتما در حوزه بانوان، فوتسال و زیر 19 سال کارهایش انجام شده و اقدامی تاریخی و برگ و فصل جدیدی در راستای اقدامات فدراسیون مستقر انجام خواهد شد. واقعا کار سختی بوده است که جا دارد از همکارانم در هیات رییسه فدراسیون فوتبال و کمیته جوانان و همه هیات ها که مشفقانه کمک کردند، علی رغم محدودیت هایی که وجود داشت این کار انجام شد.


رییس فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: همانطور که اراده و عهد کرده بودیم مشارکت آگاهانه و یک نگاه حرفه ای در فوتبال ملی در خصوص بحث تبلیغات محیطی بود که این کار هم انجام شد و جا دارد از همه عزیزان که کمک کردند، این موضوع هم یک اقدام تاریخ سازی بود که دهه ها بود این کار انجام نشده بود که باز هم به دست فدراسیون در راستای نگاه حرفه ای اش قدم برداشت. معمولا هر تغییر و اقدامی طبیعی است که یک عده ناراضی باشند و مقاوت کنند اما مهم آن نگاه حرفه ای و منفعت جمعی به دور از مصلحت اندیشی است که فدراسیون فوتبال خیلی سربلند و محکم قدم اول را برداشت و بارها اعلام کردیم که اگر باشگاهی توان آن را ندارد، حتما سازمان لیگ انجام خواهد داد. چیزی در حدود 30 درصد این پروژه برای فدراسیون فوتبال و متعلق به فدراسیون است و می توانند با مشارکت انجام دهند.

وی خاطرنشان کرد: نگاه فدراسیون فوتبال به دور از تملق است. هر فدراسیون و جایگاهی به سمت تملق برود، همانجا در جا زدن خود را شروع کرده و یک نوع عقبگرد دارد. فدراسیون فوتبال تملق نخواهد کرد و از این کارها پرهیز می کند و سعی می کند تعلق خودش را به عامه مردم، افکار عمومی و ملت بزرگ ایران که صاحبان واقعی فوتبال ایران هستند، فرای هر گروه و جریانی نشان دهد. فکر می کنم فدراسیون فوتبال در این راستا تلاش های وافری انجام داده و کاملا مبرهن، متقن و مشخص است. فوتبال ملی مسیر روشنی دارد و اقداماتی هم در این راستا انجام شده که علیرغم مشکلات، موانع مالی و اقتصادی موجود، شرایط معیشتی کشور و تحریم های ظالمانه ای بوده است که همه را دست به گریبان می کند. امیدوارم این تحریم های ظالمانه رخت ببندد و ملت بزرگ ایران از این شرایط سربلند بیرون بیایند و از نظر اقتصادی و مالی در این شرایط سخت، فرجی شکل بگیرد، چون بخش زیادی از ملت ایران درگیر این تحریم های ظالمانه هستند که اثرات آن را در خیلی جاها از جمله ورزش و فوتبال ملی می بینیم و امیدوارم این فضا رفع شود.

رییس فدراسیون فوتبال با اشاره به قرارداد همکاری با فدراسیون فوتبال قطر گفت: قرارداد بسیار مهم، استراتژیک و تاریخی را با یک کار جمعی با فدراسیون فوتبال قطر منعقد کردیم. یکی از اصول مهم و استراتژیک فدراسیون فوتبال مستقر، مبتنی بر یک دیپلماسی کارآمد، کارساز و راهگشاست. در همین راستا این قرارداد مهم و تاریخی بسته شد که برای تمامی رده های ملی است. جزئیات آن هم در سایت فدراسیون فوتبال آمده است و مردم عزیز را در جریان مفاد این قرارداد گذاشتیم که این کار تاریخی به لطف الهی انجام شد. امیدوارم منافع این قرارداد به دامن فوتبال ملی ایران برگردد و ما یک برنامه ریزی کردیم که در تعطیلات ژانویه یک کارگروه از فدراسیون فوتبال در حوزه های مختلف به کشور قطر سفر می کند که بازدیدی از کمپ اسپایر خواهند داشت. اسپایر یکی از مراکز یا مهم ترین مرکز ورزشی و پزشکی و علمی دنیاست و ان شاءالله بتوانیم از تجربیات آنها استفاده کرده و برای توسعه اسپایر در ایران کمک بگیریم که قطری ها این را پذیرفته اند. یکی از دستاوردهای مهم فدراسیون فوتبال، همین مسئله بود.

وی ادامه داد: بنا شد که برای اولین بار فدراسیون فوتبال دفتری در جزیره کیش داشته باشد. همانطور که اعلام شد باید برای ساخت یکسری استادیوم و زمین های فوتبالی استانداردها رعایت شود تا تیم های ملی بتوانند استفاده کنند و این یک دستاورد بزرگ برای فوتبال ملی ما است. قرار شد تیم ملی بانوان یک اردوی 10 روزه در کیش برگزار کند و برای جام ملت های بانوان آسیا در هند آماده شود.

رییس فدراسیون فوتبال با اشاره به برنامه سفر جانی اینفانتینو به ایران گفت: در بهمن ماه میزبان ریاست فدراسیون جهانی فوتبال خواهیم بود و ان شاءالله این موضوع با صعود تیم ملی به جام جهانی تقارن پیدا کند. کمیته ای شکل گرفته که برنامه های ورود اینفانتینو را برنامه ریزی کند. منتظر هستیم که تاریخ نهایی حضور رییس فدراسیون مشخص شود که کار مهمی در راستای دیپلماسی است.


مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول