:: پنجشنبه, 9 تیر 1401

دکتر شیرازی: ما در هیات رئیسه برای توسعه فوتبال استان حرکت میکنیم

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 306 ] - دوشنبه, 22 آذر 1400
دکتر شیرازی: ما در هیات رئیسه برای توسعه فوتبال استان حرکت میکنیم

رییس هیات فوتبال استان تهران توضیحاتی در خصوص آخرین وضعیت فوتبال پایتخت ارائه کرد. به گزارش پایگاه خبری هیات فوتبال استان تهران، دکتر حبیب الله شیرازی در حاشی...

رییس هیات فوتبال استان تهران توضیحاتی در خصوص آخرین وضعیت فوتبال پایتخت ارائه کرد.

به گزارش پایگاه خبری هیات فوتبال استان تهران، دکتر حبیب الله شیرازی در حاشیه مجمع انتخاباتی اعضای هیات رییسه هیات فوتبال تهران اظهار داشت: نواب رئیس من در این انتخابات با آرای خیلی خوبی انتخاب شدند. مدیرعامل یکی از باشگاه ها و مدیران هیات ها هم به عضویت مجمع درآمدند که به آنها تبریک می گویم. امیدوارم بتوانند ما را در هیات رئیسه کمک کنند تا برای توسعه فوتبال استان و پایتخت حرکت کنیم.

وی درمورد برگزاری برخی دیدارهای تیم های تهرانی خارج از این شهر به دلیل کمبود زمین های با کیفیت در استان گفت: قطعا این موضوع برای استان خوب نیست. باید امکانات سخت افزاری ما به شکلی باشد تا کلیه تیم های لیگ برتری بتوانند در این استان مسابقه بدهند. همانگونه که در جلسه امروز به پریچهره، مدیرکل ورزش و جوانان تهران تاکید کردیم قرار است به زودی تمام رل های چمن ورزشگاه تختی جمع آوری شود و این زمین تا نیم فصل در اختیار مسابقات لیگ برتر و تیم هوادار قرار می گیرد. تیم پیکان هم در ورزشگاه دستگردی میزبان خواهد بود. استقلال و پرسپولیس هم که بازی های خود را در ورزشگاه آزادی برگزار می کنند.

رئیس هیات فوتبال تهران درخصوص گلایه تیم های فوتبال از اینکه زمین های خوب پایتخت برای برگزاری تمرین در اختیار تیم های شهرستانی قرار گرفته، گفت: قطعا باید برنامه ریزی به شکلی باشد که این زمین ها در اختیار تیم های خودمان و پایتخت قرار بگیرد. استان های دیگر هم زمین مناسب دارند اما بیشتر اردوهای خود را در تهران برگزار می کنند. نساجی مازندران حتی به دلیل مشکلاتش درخواست کرده بازی هایش را هم در تهران برگزار کند. خوشه طلایی ساوه هم طبق صحبتی که با دبیر سازمان لیگ داشتیم قصد دارد دیدار خود را در زمین ورزشگاه کارگران انجام بدهد.

دکتر شیرازی درخصوص اینکه با برگزاری دو دیدار در یک روز در یک ورزشگاه بار دیگر خاطرات دهه 60 برای فوتبالدوستان زنده می شود، توضیح داد: تصور نمی کنم زمین با یکی دو بازی پشت سر هم آسیب ببیند و توکل ما به خدا است. برای حل مشکل، این اتفاق برای یک روز می افتد اما امیدوارم در دیدارهای بعدی چنین اتفاقی نیفتد.

وی درباره وضعیت فعلی فوتبال پایتخت در شرایط کرونایی عنوان کرد: فوتبال تهران به دلیل شرایط کرونایی در دو سال اخیر از لحاظ برنامه ریزی دچار اختلال شده است. در گذشته مسابقات را پس از ماه رمضان شروع می کردیم اما اکنون آغاز رقابت ها در مهر است و طبق مجوزی که از استانداری گرفتیم بازی ها را برگزار می کنیم. حتی در سال گذشته لیگ را به حالت تک بازی برگزار کردیم. این موضوع نشان می دهد با توجه اینکه دوست نداشتیم ورزشکاران آسیب ببیند برنامه ریزی ها را انجام دادیم.

رییس هیات فوتبال تهران تصریح کرد: در آینده تلاش می شود با توجه به اینکه ویروس کرونا به مرور از بین می رود ملاحظاتی داشته باشیم تا مسابقات را طبق حرفه ای گری طرح آسیا ویژن که بیشتر تیم ها از آن راضی بودند برگزار کنیم. این روند برای فوتبال پایتخت رو به رشد است.


مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول