:: پنجشنبه, 9 تیر 1401

تیموری: با 5 تیم لیگ برتری برای میزبانی مشکل داریم

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 226 ] - سه شنبه, 16 آذر 1400
تیموری: با 5 تیم لیگ برتری برای میزبانی مشکل داریم

دبیر هیأت فوتبال تهران گفت: ما در تهران با فقر استادیوم مواجه هستیم و امیدواریم با حضور سجادی در وزارت ورزش این مشکل حل شود. به گزارش روابط عمومی هیات فوتبال ...

دبیر هیأت فوتبال تهران گفت: ما در تهران با فقر استادیوم مواجه هستیم و امیدواریم با حضور سجادی در وزارت ورزش این مشکل حل شود.

به گزارش روابط عمومی هیات فوتبال استان تهران؛ عباس تیموری در خصوص میزبانی تیم های تهرانی مانند پیکان اظهار داشت: متأسفانه در صحبت های گذشته اعلام کردم با توجه به شرایطی که در تهران داریم، این شهر از نظر ورزشی سرانه و زیرساخت مناسبی که در حد این استان باشد را ندارد و این آزاردهنده است. در بحث فوتبال در تهران طی سال های گذشته زیر سایه ورزشگاه آزادی قرار گرفته ایم. همانطور که می دانید خوشبختانه در سال قبل در خوزستان استادیوم فولاد آره نا، و در شهر مشهد ورزشگاه امام رضا (ع) ساخته شد.

وی افزود: توجه کنید در تهران با توجه به اینکه 5 تیم لیگ برتری داریم در طی این یک دهه گذشته کدام ورزشگاه به پایتخت اضافه شده است؟ ورزشگاه شیرودی که از نظر نمایندگان AFC  یکی از برترین استادیوم های تهران اعلام شد، فرسوده شده و از بین رفت. از طرفی هم در استادیوم آزادی شرایط لازم در اختیار مسئولان قرار نمی گیرد  تا بتوانند به صورتی که در شأن کشور باشد استاندارد سازی کنند.

تیموری عنوان کرد: ما در تهران با فقر استادیوم مواجه هستیم و ورزشگاه تختی دو سال پیش از چرخه بازی ها خارج شد. با مسئولان ورزشگاه تختی صحبت می کردم و به من قول دادند تا اسفند ماه کشت انجام شود و در اردیبهشت قابل بهره برداری باشد. ما در تهران ورزشگاه راه آهن را داشتیم که به دلیل نامشخص بودن مالک از بین رفت و الان فقط ورزشگاه دستگردی را به همراه آزادی در اختیار داریم.

وی تصریح کرد: با تمام این صحبت ها برای میزبانی تیم های لیگ برتری به مشکل برخورد کرده ایم. امیدواریم با حضور سجادی توجه ویژه ای به شهر پایتخت شود. عملا در مسابقاتی که در تهران برگزار می شود از 10 ورزشگاه 3 استادیوم قابل استفاده است و توجه به این نشده که در ساخت ورزشگاه استانداردها را رعایت کنند.

دبیر هیأت فوتبال تهران که با رادیو تهران گفت وگو می کرد در خصوص مکان برگزاری دیدار پیکان و استقلال گفت: با توجه به شرایطی که وجود دارد و در همان روز بازی پرسپولیس در آزادی برگزار می شود شرایط به گونه ای نیست که در این ورزشگاه برگزار شود و به دلیل این که تیم سایپا یک روز قبل از دیدار پیکان و استقلال در استادیوم دستگردی بازی دارد، به ما گفتند که به زمین دستگردی فشار می آید و زمین دچار مشکل می شود به همین دلیل نمی توانیم این ورزشگاه را در اختیار شما بگذاریم.

وی ادامه داد: باشگاه پیکان از ما درخواست کرد تا بازی مقابل استقلال را در ورزشگاه انقلاب برگزار کنند و ناچار شدیم به آنها کمک کنیم تا بتوانند میزبانی خوبی داشته باشند. متأسفانه تیم هایی که بازی های خود را در آنجا برگزار می کنند اعلام نارضایتی کرده اند. باشگاه ها حق دارند چون قیمت بازیکنان بالا است و ممکن است که مصدوم شوند و مدت طولانی مسابقات را از دست بدهند.


مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول