:: جمعه, 8 مهر 1401

تیموری: برای برگزاری مسابقات ورزشگاه مناسب نداریم

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 574 ] - شنبه, 22 آبان 1400
تیموری: برای برگزاری مسابقات ورزشگاه مناسب نداریم

دبیر هیات فوتبال استان تهران گفت: متأسفانه چون ورزشگاه آزادی در تهران قرار دارد مسئولین فکر می کنند اینجا همه چیز فراهم است ولی نمی دانند برای برگزاری مسابقات...

دبیر هیات فوتبال استان تهران گفت: متأسفانه چون ورزشگاه آزادی در تهران قرار دارد مسئولین فکر می کنند اینجا همه چیز فراهم است ولی نمی دانند برای برگزاری مسابقات ورزشگاه مناسب نداریم.

به گزارش پایگاه خبری هیات فوتبال استان تهران؛ عباس تیموری در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در خصوص اینکه با توجه به مسابقات برگزارشده به نظر می رسد برخلاف تصور موجود، استان تهران زمین استاندارد و مناسبی را برای برگزاری مسابقات لیگ برتر و لیگ دسته اول فوتبال کشور ندارد، عنوان کرد: درست است. با اینکه استادیوم های متعددی وجود دارد اما ورزشگاهی با زیرساخت مناسب برای لیگ حرفه ای یا لیگ یک نداریم.

دبیر هیات فوتبال استان تهران در مورد اینکه مسئولیت این اتفاق برعهده چه کسی یا چه نهادی قرار دارد، گفت: در تمام دنیا ساختن ورزشگاه ها برعهده شهرداری هاست. در کشور ما، در کنار شهرداری مسئولیت بیشتر زیرساخت های ورزشی برعهده شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی است. متأسفانه تهران زیر سایه ورزشگاه آزادی قرار گرفته، چون این ورزشگاه در تهران قرار دارد مسئولین فکر می کنند اینجا همه چیز فراهم و مهیاست ولی نمی دانند با داشتن 4 تیم لیگ برتری و تیم های متعدد لیگ یکی و لیگ دویی، برای برگزاری مسابقات ورزشگاه مناسب نداریم.

وی افزود: برخلاف اینکه همه فکر می کنند تهران یک استان برخوردار است اما این را لمس می کنیم که غیربرخورداریم. از نظر امکانات ضعیف هستیم و وضعیت استان های دیگر خیلی بهتر از تهران است. جا دارد حمید سجادی وزیر ورزش که خودش هم ورزشی است نگاه زیرساختی به استان تهران داشته باشد تا حداقل بتوانیم در این 4 سال دو سه ورزشگاه داشته باشیم. به ورزشگاه 70 هزار نفری هم نیازی نیست. ورزشگاه 15 هزار نفری باشد کافی است.

وی تاکید کرد: تیم هایی مانند هوادار و پیکان تماشاگری ندارند که ورزشگاه پرجمعیت بخواهند. دولت یا شهرداری باید به باشگاه ها کمک کنند. در کنار این مسأله، با توجه به اینکه لیگ ما حرفه ای است باشگاه ها باید خودشان اقدام به ایجاد زیرساخت کنند و صاحب ورزشگاه شوند تا بتوانند از مسائلی مانند امتیاز میزبانی، تبلیغات محیطی، بلیت فروشی و حتی حق پخش بهره ببرند.

تیموری در مورد اینکه تیم های پیکان و هوادار تهرانی هستند اما در کرج بازی هایشان برگزار می شود، گفت: دلیل اصلی انتقال بازی پیکان این بود که زمین شهر قدس به خاطر بارندگی آمادگی برگزاری این مسابقه را نداشت و در دست ترمیم است. به همین خاطر برای یک بازی اجازه دادیم پیکان در استان همجوار بازی کند. هوادار هم به خاطر محرومیت در آنجا بازی می کرد و از این هفته باید به تهران برگردد. ما ورزشگاه دستگردی را به آنها پیشنهاد می کنیم.

وی در خصوص وضعیت ورزشگاه تختی تهران اظهار داشت: متأسفانه تختی جزو ورزشگاه های خوب استان است اما زمین چمن مناسب ندارد. نصرالله پریچهره مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان خیلی تلاش می کند که این ورزشگاه هم به چرخه مسابقات برگردد و امیدواریم این اتفاق بیفتد. ما به عنوان مجری برگزاری مسابقات ناخواسته درگیر این مشکلات تیم ها شدیم اما تلاش می کنیم که برطرف شوند. به عنوان مثال ورزشگاه شهرقدس سه سال پیش در چرخه مسابقات نبود اما با مسئولانش جلسه گذاشتیم و توانستیم این ورزشگاه را وارد چرخه کنیم.

دبیر هیات فوتبال استان تهران تصریح کرد: ورزشگاه تختی هم دوره ای میزبان مسابقات لیگ برتر بود اما متأسفانه در دوره گذشته به دلیل سوءمدیریتی که در اداره ورزش و جوانان وجود داشت این ورزشگاه از بین رفت. به هر حال در یک سال اخیر مدیرکل وقت اداره ورزش و جوانان در حال تلاش است تا آن را به چرخه برگرداند. اگر تختی برگردد، بسیاری از مشکلات ما را حل می کند.

تیموری در مورد وضعیت ورزشگاه راه آهن اکباتان عنوان کرد: این ورزشگاه دچار کم و کاستی هایی ست اما قابلیت برگزاری بازی های لیگ یک را دارد.


مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول