:: چهارشنبه, 6 مهر 1401

طرح باشگاه ایمن،مجوز فعالیت هر شهر با هر رنگی را می دهد

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 208 ] - یکشنبه, 27 تیر 1400
طرح باشگاه ایمن،مجوز فعالیت هر شهر با هر رنگی را می دهد

مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران اعلام کرد: باشگاه هایی که بتوانند شیوه نامه و پروتکل باشگاه های ایمن را رعایت و ایجاد کنند، در هر شهری با هر رنگی که از سوی س...

مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران اعلام کرد: باشگاه هایی که بتوانند شیوه نامه و پروتکل باشگاه های ایمن را رعایت و ایجاد کنند، در هر شهری با هر رنگی که از سوی ستاد کرونا تعیین شود، می توانند مجوز فعالیت بگیرند.

به گزارش پایگاه خبری هیات فوتبال استان تهران؛ نصرالله پریچهره با اشاره به این مهم که حضور مردم در باشگاه ها بیشتر شده و در یکی دو هفته گذشته این شرایط بهتر بوده، هرچند که هنوز نگرانی هایی وجود دارد، افزود: در دو، سه هفته گذشته، طرح بازگشایی باشگاه های ایمن در سطح فدراسیون پزشکی و معاونت بهداشتی وزارت بهداشت مطرح شده و جلسات متعددی دراین رابطه برگزار شده است.

به گفته وی، باشگاه هایی که بتوانند شیوه نامه و پروتکل باشگاه های ایمن را رعایت و ایجاد کنند، در هر رنگی از ستاد کرونا می توانند مجوز فعالیت بگیرند. دراین ارتباط، هم نظارت ادارات کل ورزش و جوانان استان ها وجود دارد و هم این که استان تهران به صورت پایلوت و آزمایشی، مفاد این بخشنامه را اجرا خواهد کرد.

مدیرکل ورزش و جوانان ادامه داد: سه دانشگاه معتبر استان تهران در حال بررسی این طرح جدید هستند و در این استان باشگاه هایی که قابلیت و ظرفیت داشته باشند تا بتوانند این پروتکل و این شیوه نامه را اجرا کنند، مشکلی برای فعالیت نخواهند داشت.

وی گفت: بر اساس این پروتکل، یکی از مسائل مهمی که باید رعایت شود تعداد ورزشکاران آن باشگاه براساس متراژ آن است و دستگاه های تهویه ای که در آن باشگاه نصب شده است.

پریچهره تاکید کرد: در این ارتباط دو نوع نظارت وجود دارد هم از سوی معاونت بهداشت وزارت بهداشت و هم از دو واحد بازرسی و حراست اداره کل ورزش و جوانان استان تهران، ضمن این که وزارت ورزش و جوانان نیز مسئولیت نظارت خود را انجام خواهد داد و این نظارت تاکنون نیز در شرایطی که استان تهران قرمز بوده، همواره وجود داشته و با باشگاه های متخلف برخورد شده و دستور پلمپ آن ها داده شده است. بدیهی است در زمانی که بخشنامه بازگشایی باشگاه های ایمن هم ابلاغ شود، این نظارت وجود خواهد داشت و ان شاءالله با همکاری رؤسای هیات های ورزشی و ورزشکاران این پروتکل جدید کاملاً رعایت می شود.

وی با اشاره به این مهم که وضعیت بازگشایی باشگاه ها نسبت به گذشته خیلی بهتر شده، افزود:بازگشایی ها براساس گروه بندی جدید انجام می شود و قبلاً ورزش و جوانان در گروه دو قرار داشته، اما اکنون به گروه سه رفته است.

پریچهره ادامه داد: رشته های ورزشی که در هر شرایطی در فضاهای روباز فعالیت می کنند نیز در گروه دو قرار گرفته اند و رشته های پربرخورد سالنی در رنگ بندی های جدید استانی در شهرهایی می توانند مجوز فعالیت بگیرند که رنگ این شهرها حداقل باید به رنگ زرد رسیده باشد.

وی همچنین افزود: درحال حاضر در حدود 5/27 میلیارد تومان وام به باشگاه های زیان دیده تعلق گرفته، آن ها با ورود به سامانه و ثبت نام و ارائه مستندات توانسته اند این مبلغ را وام بگیرند و خوشبختانه مهلت ثبت نام تا پایان شهریور تمدید شده، ضمن این که مبالغ وام بیشتر هم شده و به مبلغ 800 میلیون تومان رسیده که در صورت ارائه مستندات و داشتن شرایط، می توانند از این وام استفاده کنند.


مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول