:: جمعه, 8 مهر 1401

عزیزی خادم: امیدوارم تابوی نرفتن امیدها به المپیک را بشکنیم

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 188 ] - دوشنبه, 21 تیر 1400
عزیزی خادم: امیدوارم تابوی نرفتن امیدها به المپیک را بشکنیم

رئیس فدراسیون فوتبال می گوید مسیر فوتبال از حیثت مدیریتی و فنی روبه توسعه است و قطعا تمهیداتی برای تغییرات ساختاری و نسلی خواهیم داشت. به گزارش پایگاه خبری هی...

رئیس فدراسیون فوتبال می گوید مسیر فوتبال از حیثت مدیریتی و فنی روبه توسعه است و قطعا تمهیداتی برای تغییرات ساختاری و نسلی خواهیم داشت.

به گزارش پایگاه خبری هیات فوتبال استان تهران؛، شهاب الدین عزیزی خادم در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه مشارکت در هزینه های تیم امید گفت: بسیار خوشحالم که امروز در خدمت شما عزیزان هستم. جا دارد از زحمات برادر عزیزم جناب آقای دکتر صالحی امیری که در دوره تصدی ریاست کمیته ملی المپیک هستد برای وی و تیم همکارشان در این شرایط سخت کرونایی آرزوی بهترین ها را دارم. انشاءالله به لطف الهی کاروان المپیک کشور شکوهمندانه و سرافرازانه بتوانند کسب مقام و مدال برای مردم ایران کنند.

وی در ادامه اضافه کرد: تیم ملی فوتبال کشورمان در گردنه سخت تاریخی قرار داشت و در خردادماه سال جاری از این راه سخت عبور کرد. برای رسیدن به مرحله نهایی جام جهانی باید از این مسیر سخت عبور می کردیم. دکتر صالحی امیری، دولت محترم، اصحاب رسانه، هیات رئیسه همه همراه همکار و همدل کنار تیم ملی ایران بودند. در نهایت به اذن الهی توانستند این خشنودی را برای مردم به ارمغان بیاورند. امروز یکی از شاید بهترین روزهای فدراسیون فوتبال است به زعم من یک مدل همکاری آگاهانه ایجاد شد و نهایتا برای ملت عزیز و منافع ملی ماهها صبحت کردیم و جلسه داشتیم. در این خصوص با این همکاری جدید یک برنامه ریزی برای تیم ملی المپیک آینده فوتبال ایران المپیک داشته باشیم. ساختن نسل جدید برای فوتبال ایران که بتواند حداقل بیشتر از یک دهه موفقیت ملی را رقم بزند سرمایه گذاری و برنامه ریزی شود.

به زعم من امیدوارم این مدل بتواند به گونه ای عمل کند که همه ما یاد بگیریم می شود با منافع تعریف شده و مشترک خرسندی ملت عزیز ایران رقم بزنیم. و آموزشی باشد برای همه ما که از ظرفیت های موجود استفاده کنیم و به مسیری نرویم که برخی بقای خود و خوشحالی شان را در ناکامی یک مجموعه ملی فوتبال ببینند. البته این افراد در قبال اجماع ملی که تمام قد در کنار فوتبال ملی ایستادند، کم هستند. من هم بسیار خوشحالم و امیدوارم که همه یاد بگیریم در هر جایگاهی هستیم همکاری را بر عدم همکاری ترجیح بدهیم و امروز این اتفاق میمون و مبارک را ارج می نهیم و با حضور شخص دکتر صالحی امیری و مهندس داریوش مصطفوی برنامه ریزی مسنجمی داشته باشیم تا این تابوی نرفتن به المپیک را بشکنیم و نسلی نو و فصلی نو برای فوتبال رقم بزنیم.

مسیر فوتبال از حیثت مدیریتی و فنی روبه توسعه است و قطعا تمهیداتی برای تغییرات ساختاری و نسلی خواهیم داشت. ما بدور از جناح بندی های سیاسی از تمام ظرفیت های فدراسیون فوتبال استفاده خواهیم کرد. نوع انتخاب ها مبین همین رفتار فدراسیون است. رویکرد مبتنی بر نگاه چه از حیثی اقتصادی و درآمدزایی برای ما مهم است. در بعد فنی مذاکراتی با مهدی مهدوی کیا داشتیم که سابقه بالایی در حوزه تیم های پایه داشته است و منتظریم مذاکرات شان با هامبورگ به نتیجه برسد. همچنین با توجه به تجربه گرانبهای بین المللی ایشان واقعا حیف بود که از تجربه بالای این عزیز استفاده نشود و ایشان همراه با بنده در 10بازی آینده تیم ملی هم به عنوان مشاور حضور خواهند داشت. همچنین آقای مهدوی کیا حضور پررنگی در تمامی رده ها خواهد داشت. تمام تمرکز برای المپیک انجام شده و باید به دنبال تغییر نسل در جام جهانی 2030 باشیم و قطعا حضور مهندس مصطفوی به عنوان یک مدیر خوشنام فوتبالی که تجربه بالایی در حوزه مدیریتی فوتبال دارد به ما کمک خواهد کرد. امیدوارم همه کمک کنیم در هر جایگاهیی هستیم این فضار را به شکل مستمر ادامه دهیم.

از تمام مسائلی که خدای ناکرده لطمه ای به حیثیت فدراسیون خواهد زد، پرهیز می کنیم. نگاه ما صیانت به منافع فوتبال ملی است. امروز امضای این تفاهم نامه با این کیفیت برای اولین بار است و خیلی خوشحالیم که این اتفاق می افتاد و امیدوارم در روزهای دیگر هم شاهد این قبیل تفاهم نامه ها و همکاریها باشیم.

جا دارد از دکتر صالحی امیری تشکر کنم و امیدوارم بتوانیم برنامه ریزی دقیقی داشته باشیم. بحث پایه ها و کمیته جوانان را پیگیری می کنیم. براساس برنامه کمیته جوانان حرکت می کنیم و در صورت توافق با مهدی مهدوی کیا از ایشان خواستیم به عنوان مشاور فنی فدراسیون به ما کمک کنند. بهرحال وی تجارب بالایی دارد و در حوزه تیم ملی بزرگسالان از او مشاوره خواهم گرفت. در کوران سخت تری باید به میدان برویم. فضای بسیار دشواری پیش روی ماست. از این حیث که هنوز به طور شفاف تکلیف بحث میزبانی مشخص نیست. سطح فنی حریفان بالاست و امیدوارم با همگرایی در بخشی های مختلف بخصوص بزنگاه سخت تاریخی مرحله نهایی پیش رو در این فصل نو و این گردنه سخت با کمک هم رد کنیم و یک بار دیگر باعث شور و شعف برای ملت پرافتخار و متمدن ایران شویم. برای موفقیت تیم بزرگسالان دست همگان را مجددا به گرمی می فشاریم، چرا که تیم ملی به کمک همه ارگان ها نیاز دارد.


مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول