:: چهارشنبه, 6 مهر 1401

دکتر شیرازی: می خواهند تیمی جز سرخابی ها در تهران نباشد

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 743 ] - شنبه, 5 تیر 1400
دکتر شیرازی: می خواهند تیمی جز سرخابی ها در تهران نباشد

رئیس هیات فوتبال استان تهران از فعالیت تیم های تهرانی در سطوح مختلف فوتبال تقدیر کرد. حبیب الله شیرازی در گفتگویی در خصوص گلایه تیم های تهرانی حاضر در لیگ دست...

رئیس هیات فوتبال استان تهران از فعالیت تیم های تهرانی در سطوح مختلف فوتبال تقدیر کرد.

حبیب الله شیرازی در گفتگویی در خصوص گلایه تیم های تهرانی حاضر در لیگ دسته اول و دوم کشور مبنی بر عدم حمایت هیات فوتبال استان از آنها اظهار داشت: این اظهار نظر درستی نیست و ما همواره در حد توان حامی تیم های استان تهران در سطوح مختلف بودیم و وظیفه ما حمایت از این تیم هاست. خود من تا جایی که مشغله اجازه دهد وضعیت تیم های تهرانی خصوصاً در لیگ یک و دو و سه را پیگیری می کنم و در دیدارهای این تیم ها حاضر می شوم و یا نماینده خودم را می فرستم.

وی افزود: در هفته اخیر که ویستاتوربین تیم همدان را توانست شکست دهد نماینده خودم را فرستادم و خودم هم شخصاً به آنها تبریک و از زحماتشان تشکر کردم. ویستا توربین تیم شایسته ای است که شانس زیادی برای صعود به لیگ دسته اول دارد و می تواند یک سهمیه به استان در این سطح از فوتبال اضافه کند و یا تیم های هوادار و بادران که در لیگ دسته اول شانس اصلی صعود به لیگ برتر هست را به خوبی رصد می کنیم و خوشحالیم که شانس این را دارند تا دو سهمیه لیگ برتری به استان اضافه کنند.

شیرازی در مورد حمایت های هیات فوتبال توضیح داد: شما نگاه کنید ما در سطوح مختلف و رده های سنی مختلف و در بخش های آقایان و بانوان چند تیم زیر مجموعه داریم که باید روی همه آنها و برگزاری مسابقاتشان برنامه ریزی داشته باشیم و مثلا در رده پایه ها تیم پیکان توانست سپاهان را شکست دهد و این نشان از قدرت فوتبال تهران در رده های مختلف دارد. ما برای مثال به این تیم های تهرانی اصرار کردیم در بخش فوتبال بانوان هم ورود کنند و فضا و بستر فراهم کنند که معمولاً زیر بار نمی روند.

وی در مورد نگاه تیم زدایی از فوتبال تهران هم گفت: بله متاسفانه این نگاه سال هاست وجود دارد که تیم های تهرانی به جز استقلال و پرسپولیس به دلیل اینکه هوادار ندارند تیم های هزینه زا هستند و باید منحل شوند و تیم های زیادی در طول این سال ها واگذار شده یا منتقل شدند که عاقبت به خیر نشدند ولی ما نباید نگاه این چنینی داشته باشیم و وقتی مجموعه هایی برای این تیم ها هزینه می کنند و اینکه این هزینه برایشان برگشت دارد یا نه دغدغه خودشان است و ما باید از آنها تقدیر کنیم که بستر مناسب برای ورزش شهر و استان تهران فراهم می کنند. شهری با این جمعیت و این سرانه نباید فقط دو تیم داشته باشد و برای همین دست تک تک باشگاه هایی که در سطوح مختلف تهران تیم داری می کنند را به گرمی می فشارم. این را هم بگویم که تیم های شهرستانی نباید علیه تیم های تهرانی موضع بگیرند. تهران بخش عمده ای از جمعیت کشور را در خود جا داده و سرانه محیط ورزشی در تهران کمتر از سایر نقاط ایران است و در این شرایط نباید همین چند نماینده فوتبال و رشته های دیگر در تهران را مورد هجمه قرار داد. به هر حال شاید هیات فوتبال استان های دیگر مشغله های مارا نداشته باشند و توانایی بیشتری هم برای حمایت از تیم شان داشته باشند.

رئیس هیات فوتبال استان تهران در پایان در مورد اعتراض مدیریت مجموعه آزادی به برگزاری دیر وقت بازی های لیگ برتر و مشکل عوامل و کارمندان مجموعه در رفت و آمد هم توضیح داد: این مشکل وجود دارد ولی درصد زیادی از آن به دلیل برگزاری مسابقات یورو است و اینکه علاقه مندان به فوتبال بتوانند تمام مسابقات را تماشا کنند چنین محدودیتی وجود دارد که با صدا و سیما در موردش هماهنگی شده است و اینکه بعد از پایان مسابقات یورو دیگر چنین محدودیتی نیست و بازی ها زودتر برگزار می شوند.


مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول