:: شنبه, 2 بهمن 1400

دیدار اینفانتینو با خانواده بزرگ فوتبال برگزار شد

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1102 ] - پنجشنبه, 10 اسفند 1396
دیدار اینفانتینو با خانواده بزرگ فوتبال برگزار شد

 جیوانی اینفانتینو در نشست با خانواده فوتبال ایران، گفت: دوستان عزیزم، خانم ها و آقایان باعث افتخارم است که در ایران حضور دارم. بسیار خوشحالم در کشوری هس...

 جیوانی اینفانتینو در نشست با خانواده فوتبال ایران، گفت: دوستان عزیزم، خانم ها و آقایان باعث افتخارم است که در ایران حضور دارم. بسیار خوشحالم در کشوری هستم که با فوتبال زندگی می کند و احساس می کنم در خانه هستم.

وی افزود: در ابتدا از اعماق قلبم برای آنچه انجام می دهید تشکر می کنم. تمام انرژی که صرف می کنید برای این است که مطمئن شوید دختران و پسران فوتبال باز ی می کنند. از اسطوره های فوتبال ایران هم تشکر می کنم آنها نقش مهمی در ایجاد فوتبال ٥ ستاره ایران داشتند.

رئیس فدراسیون جهانی فوتبال ادامه داد: ما به عنوان مسئولان مقدمات را برای اسطوره ها فراهم می کنیم و من از آنها تشکر می کنم. در ابتدا به خاطر سرمایه گذار ی در فوتبال بانوان تشکر می کنم و می دانم بیش از ٢٣ هزار بازیکن خانم دارید. در کلیپی که پخش شد بخشی از موفقیت ها را دیدیم. درخواست من این است فوتبال را بیش از آنچه هست توسعه دهیم.

اینفانتینو با اشاره به دستاوردهای ایران گفت: ایران ٥ ستاره دارد این نشان می دهد موفقیت ها چطور به تصویر کشیده شده است. به عنوان دومین تیم به جام جهانی صعود کرده و شما قبل از مسابقات به عنوان سه تیم اول مسابقات را شروع می کنید.

وی افزود: دو سال پیش که ایران آمدم نامزد ریاست بودم، بعد از آن هم رییس شدم و هم ایران ٥ دوره صعود داشت. پس می گویم از وقتی ایران آمدم همه چیز برای ایران خوب پیش رفت.


رئیس فیفا تصریح کرد: تلاش های زیادی در ایران صورت گرفته وقتی متوجه شدم حق پخش به باشگاه ها داده نمی شود تعجب کردم. نقش انها کاملا مشخص است و فوتبال هم نقش اجتماعی مشابهی دارد. کافی است اهمیت فوتبال را در ایران درک کنیم و به بازی امروز نگاه کنیم.اگر نمی خواهید ایران موقعیت خود را از دست دهد حق پخش به باشگاه ها پرداخت شود. این کار در همه حال انجام می شود. جنبش های فوتبال در ایران مهم است و این امر باید تحقق یابد.

وی ادامه داد: دوست دارم از مسئولان تصمیم ساز درخواست کنم این مسئله اصلاح شود چرا که در غیر این صورت متاسفانه آخرین باری خواهد بود که برای تشویق موفقیت های شما به ایران می آیم. نباید اجازه دهیم این اتفاق رخ دهد.
اجازه دهید به موضوع مهم دیگر اشاره کنم؛ ما در دنیایی زندگی می کنیم که برای همه درگیری های سیاسی وجود دارد اما یک بار دیگر شفاف بگویم سیاست باید خارج از فوتبال باشد. فوتبال برای همه مردم و همه کشورهاست.

اینفانتینو تصریح کرد: خیلی طبیعی است مردم تیم مورد علاقه شان در شهر و کشور خودشان بازی کند. همان طور که باید در ایران این انتظار را داشته باشیم. باید همه در راستای تحقق این هدف تلاش کنیم تا مطمئن شویم مردم به طور مستقل و دور از مناقشات سیاسی که امیدواریم حل شود از فوتبال در کشورشان لذت ببرند.شما می دانید اگر تماشاگر نباشد فوتبالی هم رخ نمی دهد مسابقات اگر رفت و برگشت باشد در واقع برای تماشاگران ارزش قائل می شویم. سیاست نباید در فوتبال دخالت کند چرا که باید از فوتبال محافظت کرده و فوتبال را نجات دهیم. در این صورت می خواهم از این بازی لذت ببرید نه به خاطر اینکه بازی بزرگی است درست است که اسطوره ها توانایی زیادی دارند مانند فان باستن اما ما هم از فوتبال لذت می بریم. از فوتبال برای زندگی می آموزیم. ما احترام، نظم، روحیه تیمی را می آموزیم. یاد می گیریم به حریف و داور احترام بگذاریم، یاد می گیریم چطور برنده و بازنده باشیم. یاد می گیریم وقتی می بازیم همیشه بازی برگشت هست، پس یاد می گیریم چطور به آرمان ها احترام بگذاریم. مردم ایران را ترغیب می کنم بیش از گذشته درگیر فوتبال شوند.

وی در مورد بازی امروز نیز اظهار داشت: امروز بازی مهمی دارید، دربی و این مسابقه ای است که هم تاریخ ساز و هم اسطوره ساز بوده است. هر طرفدارای در دنیا دوست دارد این بازی را یک بار ببیند؛ مفتخرم امروز این بازی را می بینم. شاید موضوعاتی که صحبت کردیم اهمیت آن کنار از دربی باشد. می توانید این انرژی را در شهر ببینید فقط فوتبال چنین کاری می کند. در مسیر با تاج صحبت می کردم. قبل از این رسانه ها پرسیدند پیش بینی تان چیست؟ با رییس صحبت کردیم هر کدام طرفدار یک تیم هستیم. به کسی نمی گوییم به حرکات ما نگاه کنید ببینید طرفدار کدام تیم هستیم! آروز می کنم دربی خوبی باشد.می دانم از ٨٠ میلیون جمعیت ٩٠ میلیون این بازی را می بینند. از همه تشکر می کنم فیفا به ایران افتخار می کند و می خواهد روابط نزدیکی با ایران داشته باشد.


مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول