:: چهارشنبه, 13 مرداد 1400

کتاب قوانین هفده گانه قضاوت در فوتبال و نظارت داوری منتشر شد

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 3662 ] - جمعه, 5 آذر 1395
کتاب قوانین هفده گانه قضاوت در فوتبال و نظارت داوری منتشر شد

کتاب قوانین هفده گانه قضاوت در فوتبال و نظارت داوری با ترجمه سه نفر از ناظران داوری و صاحب نظران این حوزه منتشر شد. این کتاب با توجه به تغییرات گسترده قوانین ...

کتاب قوانین هفده گانه قضاوت در فوتبال و نظارت داوری با ترجمه سه نفر از ناظران داوری و صاحب نظران این حوزه منتشر شد.

این کتاب با توجه به تغییرات گسترده قوانین توسط برد بین الملی فیفا، اثری ارزشمندی است که می تواند مورد بهره برداری کلیه داوران و ناظران کشور قرار گیرد. قوانین هفده گانه بازی فوتبال در جهت حمایت از بازی جوانمردانه و شادی و نشاط میان تماشاگران خانواده فوتبال می باشد که امید است سرلوحه کار داوران عزیز نیز قرار گیرد.

اساس ورزش فوتبال را قوانین آن تشکیل می دهد که برد بین المللی سعی نموده تا آخرین ویرایش قوانین را در سال 1395 به رشته تحریر در آورد.

همچنین برد بین المللی تلاش نموده تا قوانین را منطبق بر متدهای روز تنظیم نماید. به همین دلیل دیگر خبری از دو بخش قانون و اصل قانون خبری نیست و یکپارچی ایجاد شده است. علاوه بر این برد کلمات اضافه و غیرضروری که حدود ده هزار کمله بوده را حذف کرده است و برخی از عنوان ها مانند عنوان قانون ششم تغییر کرده است.

امید است ترجمه موجود از قوانین هفده گانه فوتبال که از متن قوانین فیفا استخراج شده به همراه اهداف داوری و شرح وظایف داوری مورد بهره برداری کلیه داوران و ناظران کشور قرار گیرد.

دکتر حبیب الله شیرازی رئیس هیئت فوتبال استان تهران و عضو کمیته داوران کشور، فریدون اصفهانیان رئیس کمیته داوران ایران و جعفر سعادتی خوش رو رئیس آموزش کمیته داوران استان تهران؛ این اثر ارزشمند و کاربردی را به ترجمه و گردآوری نموده و در اختیار داوران سراسر کشور قرار داده اند.
مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول