دومین دوره جام شهدا استارت خورد
-1
0
1

دومین دوره جام شهدا استارت خورد

یکشنبه, 4 بهمن 1394 - 12:21 قبل از ظهر - 24 January 2016
:: خبر
نويسنده : روابط عمومیبدون نظر [ 2007 ] بازدید
A-
A+
شناسه : 804لینک : http://www.football-tehran.com/i_post_804/
دومین دوره جام شهدا استارت خورد

دیدار تیم‌های پرسپولیس و سایپا، نخستین دیدار از مسابقات «جام شهدا» روز جمعه 2 بهمن ماه 94 در ورزشگاه شهدای شهر قدس برگزار شد. تقدیر و تجلیل ا...

دیدار تیم‌های پرسپولیس و سایپا، نخستین دیدار از مسابقات «جام شهدا» روز جمعه 2 بهمن ماه 94 در ورزشگاه شهدای شهر قدس برگزار شد.
تقدیر و تجلیل از تعدادی از خانواده‌های شهدای ورزشکار، قرائت وصیت نامه شهدای مدافع حرم توسط کاپیتان هر یک از تیم‌ها، برگزاری نمایشگاه قاب سرخ در خلال برگزاری مسابقات جام شهدا، نصب بنر و تصاویر از شهدای معزز 8 سال دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم و شهدای فاجعه منا (مهاجرین الی الله)، نصب بنرهای سخنان امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری در خصوص مقام و منزلت شهدا، ادای احترام بازیکنان، سرمربیان و اعضای هر یک از تیم‌های شرکت‌کننده به مقام شهدا با اهدای گل و همچنین ادای احترام به پرچم بارگاه ملکوتی امام حسین (ع) از جمله برنامه‌های فرهنگی است که در طول برگزاری این مسابقات اجرا می‌شود.
در دیدار افتتاحیه فرازی از وصیت‌نامه شهیدان «سردار حسین همدانی» و «سید امین حسینی» از شهدای مدافع حرم توسط کاپیتان‌های دو تیم قرائت شد و بازیکنان و مربیان دو تیم با اهدای شاخه های گل از مقام شهدا تجلیل کردند.
در بخشی از وصیت‌نامه شهید سردار «حسین همدانی» از شهدای مدافع حرم نیز آمده است: زندگی در کنار ملتی که خوش درخشیدند و در مقابل همه توطئه‌ها و فشارهای سنگین دشمنان تسلیم نشدند و مدل شدند، نمونه شدند در بین ملت‌ها که سرآمد همه آن‌ها پدران، مادران، همسران و فرزندان شهیدان گران‌قدر ما هستند. چه افتخاری بالاتر از آنکه آزادگان ما و جانبازان ما و خانواده مقاومشان صبر را شرمنده کردند و ۱۰ سال در اردوگاه‌های حزب بعث صفحه زرین بر تاریخ این ملت نگاشتند. جانبازان ما با تحمل دردهای فراوان حجت را بر ما تمام کردند که باید مقاومت را ادامه داد.
در بخشی از وصیت‌نامه شهید «سید امین حسینی»، آمده است: مردم زمانه ما را سرزنش می‌کنند که کجا می‌روید و برای چه می‌جنگید؛ اما ایشان غافل‌اند که ما خود نمی‌رویم، گویی ما را صدا می‌زنند، قلبمان و پایمان را به حرکت وا می‌دارد. من جوابی جز این ندارم که خون ما رنگین‌تر از قاسم و علی‌اکبر امام حسین (ع) نیست.
تیم فوتبال پرسپولیس در مسابقه افتتاحیه جام شهدا در ورزشگاه شهر قدس و در حضور حدود 10 هزار تماشاگر به مصاف سایپا رفت که این مسابقه با نتیجه 3 بر 2 به سود پرسپولیس به پایان رسید.
برانکو ایوانکوویچ پس از پیروزی 3 بر 2 پرسپولیس مقابل سایپا در جام شهدا و صعود این تیم به فینال اظهار داشت: قبل از هر چیزی باید بگویم که افتخار می‌کنیم در جامی که برای شهدای ایران است شرکت می‌کنیم.
وی ادامه داد: فکر می‌کنم هدف از برگزاری این جام ارج نهادن به قهرمانان و رزمندگانی که جانشان را فدای کشورشان کردند. این کمترین کاری است که می‌توانیم انجام دهیم.
در ادامه بازی‌های جام شهدا، بازی ذوب آهن و صبای قم ساعت 15 شنبه 3 بهمن، دیدار رده بندی ساعت 15 روز دوشنبه پنجم بهمن و دیدار نهایی نیز روز سه شنبه ششم بهمن ماه برگزار می‌شود.

تصاویر مرتبط
 • دومین دوره جام شهدا استارت خورد
 • دومین دوره جام شهدا استارت خورد
 • دومین دوره جام شهدا استارت خورد
 • دومین دوره جام شهدا استارت خورد
 • دومین دوره جام شهدا استارت خورد
 • دومین دوره جام شهدا استارت خورد
 • دومین دوره جام شهدا استارت خورد
 • دومین دوره جام شهدا استارت خورد
 • دومین دوره جام شهدا استارت خورد
مرتبط با موضوع

نظرسنجی

در صورت تساوی امتیازها در مسابقات دسته اول و دوم تهران، رتبه بندی تیم ها به چه شکل باشد؟
 • 1 - تفاضل گل
 • 2 - نتیجه بازی رو در رو
ثبت رای مشاهده نتایح

گالری عکس

جدول

# نام تيم بازي تفاضل امتياز