:: چهارشنبه, 9 مهر 1399

کلاس توجیهی ناظران داوری برگزار شد

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 931 ] - دوشنبه, 2 مرداد 1396
کلاس توجیهی ناظران داوری برگزار شد

مراسم افتتاحیه کلاس توجیهی و دانش افزایی ناظران داوری فوتبال با حضور مهدی تاج، فریدون اصفهانیان،دکتر شیرازی و جمعی از ناظرین داوری کشور ساعت 9 صبح (اول مردادم...

مراسم افتتاحیه کلاس توجیهی و دانش افزایی ناظران داوری فوتبال با حضور مهدی تاج، فریدون اصفهانیان،دکتر شیرازی و جمعی از ناظرین داوری کشور ساعت 9 صبح (اول مردادماه) در سالن آمفی تئاتر هتل آکادمی ملی فوتبال برگزار شد. براین اساس این دوره دو روزه با حضور 55 ناظر لیگ برتر، دسته اول با مدرسی فریدون اصفهانیان، حسین عسگری برگزار می شود.

لازم به توضیح است، با توجه به تغييرات گسترده در قوانين فوتبال  تشريح قوانين به منظور اجرا در مسابقات فصل پيش رو با موارد خاصی برخوردار بود كه با مباحثه و تبادل نظر بين ناظران و مدرسان جمع بندي های مناسبی جهت اجرايي کردن آن بعمل آمد.

 فریدون اصفهانیان، رئیس کمیته داوران در ابتدا ضمن تشکر از حضور مهدی تاج گفت: حضور شما به عنوان رئیس فدراسیون در این مراسم مایه دلگرمی همه ما است.  همچنین از اعضای کمیته و دپارتمان در راس آن از حسن کامرانی فر به خاطر اینکه بحث جوانگرایی را در داوران پیش برده تقدیر و تشکر می کنم.

وی در ادامه بیان کرد: کلاس توجیهی ناظران داوری فوتبال پیش از شروع فصل را به منظور یکپارچگی ، هماهنگ سازی و ارتقا سطح هرچه بیشتر ناظران برگزار کردیم. این کلاس با حمایت فدراسیون فوتبال و با حضور مدرس خوبی مانند حسین عسگری برگزار می شود که البته باید از وی به جهت حضورش در این کلاس تشکر کنم.

رئیس کمیته داوران در ادامه درباره افزایش حق الزحمه داوران گفت: با توجه به حمایت های مهدی تاج  بحث افزایش حق الزحمه داوران، ناظران و نمایندگان را در هیات رئیسه مطرح کردیم و توانستیم کلیات آن را به تصویب برسانیم. چندین سال است داوران، ناظران با کمترین حقوق و دستمزد انجام وظیفه می کنند.

اصفهانیان در پایان گفت: هدف اصلی از برگزاری دوره های توجیهی این است که ناظران به صورت هماهنگ و یکپارچه عملکرد داوران را زیر نظر داشته باشند. پیشرفت داوری در فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی منوط به توجه ناظران است. به هر حال برگزاری چنین دوره هایی باعث تعامل هرچه بیشتر بین داوران و ناظران بازیها می شود تا به وسیله آن وظایفشان را در کنارهم و به درستی انجام دهند. در واقع هدف اصلی این دوره یکپارچگی، یکنواختی و بالا بردن دقت نظر ناظران است.


مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول