:: چهارشنبه, 5 تیر 1398

استفاده از تابلوی تعویض فیفا و هدست داوران برای اولین بار در لیگ برتر

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1617 ] - یکشنبه, 25 مهر 1395
استفاده از تابلوی تعویض فیفا و هدست داوران برای اولین بار در لیگ برتر

تابلوی رسمی فیفا برای اولین بار در مسابقه پرسپولیس و نفت تهران در استان تهران مورد استفاده قرار گرفت. در مهمترین بازی هفته هشتم پرسپولیس و نفت تهران در استادی...

تابلوی رسمی فیفا برای اولین بار در مسابقه پرسپولیس و نفت تهران در استان تهران مورد استفاده قرار گرفت.

در مهمترین بازی هفته هشتم پرسپولیس و نفت تهران در استادیوم آزادی تهران به مصاف هم رفتند که پرسپولیس در این دیدار موفق شد با 3 گل تیم علی دایی را شکست دهد.

در این بازی برای نخستین بار در فوتبال ایران تابلوی تعویض داوری رسمی فیفا توسط هیئت فوتبال استان تهران در ورزشگاه آزادی مورد استفاده قرار گرفت.

از دیگر نکات این دیدار استفاده شدن از سیستم هدست داوران برای اولین بار بود. این سیستم رادیویی که این فصل توسط فدراسیون فوتبال خریداری شده است در دیدارهای هفته هشتم برای نخستین بار به کار گرفته شد.

استفاده از این سیستم رادیویی در اولین استفاده رسمی هم به کار داوران آمد و پیام حیدری داور وسط این دیدار توانست اشتباه خود را با پیام صوتی داور چهارم اصلاح کند.
در یک صحنه از این دیدار مهم، حیدری به اشتباه هند بازیکن پرسپولیس را اعلام کرد که با واکنش شدید نیمکت پرسپولیس نیز همراه شد اما علی صفایی داور چهارم این دیدار که بر صحنه اشراف کامل داشت با راهنمایی ای که از طریق هدست به داور وسط انجام داد توانست به کمک این داور 29 ساله بیاید و از اشتباه فاحش او جلوگیری کند. حیدری در پایان بازی اذعان کرد با توجه به تابش نور به چشمانش نتوانسته است صحنه را درست تشخیص دهد و دچار اشتباه شده است و اگر سیستم رادیویی نبود قطعا در این صحنه سوت اشتباه زده بود.

مطمئنا در ادامه لیگ بازهم شاهد کارایی این سیستم در مسابقات لیگ خواهیم بود.


مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول